KONSEPT › Nissan Esflow Concept

Nissan Esflow Concept

15 Şubat 2011 / 23:57 Nissan en yeni konsept modeli Esflow ile geleceğin çevreci spor otomobillerine ışık tutuyor

Nissan Esflow Concept
Nissan, elektrikli modeli Leaf’in 2011 yılının otomobili (Car of the Year) ödülünü almasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Bunun yanında marka yeni elektrikli konseptler geliştirmeye de devam ediyor. Bunların en yenisi olan Esflow, sadece bir aile otomobilinin değil, safkan bir coupenin de çevreye saygı duyabileceğinin göstergesi.

İki adet elektrik motoruna sahip olan konsept otomobil, arkadan itişli aktarmaya sahip. 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyeden düşük bir sürede çıkabildiği açıklanan Esflow, pilleri tam doluyken bir seferde 240 km yol yapabiliyor. Alüminyum gövdesi, aktarma organları etrafında şekillenen otomobil, buzullardan esinlenerek renklendirilmiş. Şişkin çamurlukları ve ince farlarıyla markanın küçük SUV modeli Juke’u andıran Esflow, LED'lerden oluşan far ve stoplarla donatılmış.

Konseptin iç mekanındaysa genelde deri ve süet malzemeler kullanılmış. İdeal sürüş pozisyonu fly-by-wire direksiyon ve pedallarla sağlanıyor. Sürücü koltuğu, sürücünün otomobilin merkezinde olmasını sağlayacak şekilde konumlandırılmış.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR