YENİ MODELLER › Morgan 3 Wheeler

Morgan 3 Wheeler

06 Mart 2011 / 22:47 İngiliz marka Morgan, 3 tekerleğe sahip ilginç görünümlü aracıyla geçmişi günümüze taşıyor

Morgan 3 Wheeler
Köklerine sımsıkı bağlı markalardan biri olan Morgan, 1909-1953 yılları arasında ürettiği, karakteristik birçok öğeyi bünyesinde barındıran 3 tekerlekli modeline yeniden hayat vererek “retro” modasına ayak uyduruyor.

Morgan 3 Wheeler adındaki otomobilin karoseri bir füzeyi andırıyor. Kapsül şeklinde  güçlendirilmiş bir saşiye ve takla barlarına sahip olan 3 Wheeler’ın arka tekerleği karoserin altına gizlenmiş. Motorsikletlere benzer yapıda dar tabanlı lastikler ve örgülü tip klasik tel jantlarla geçmişe gönderme yapan aracın iç mekanıysa oldukça sade bırakılmış. Kabininde deri döşemeye yer verilen otomobil saf sürüş keyfine odaklanıyor.

Viraj kabiliyetinin yüksek olduğu iddia edilen Morgan 3 Wheeler, yaklaşık 500 kg ağırlığa sahip. Açıkta konumlandırılan 1800 cc hacmindeki V Twin motorunun Harley Davidson imzasını taşıdığı ve 115 bg güç ürettiği kaydediliyor. 5 ileri şanzımanıysa Mazda’dan alınan otomobilin bu haliyle 0’dan 100 km/s hıza 4.5 saniyede çıkabildiği ve 185 km/s maksimum hıza ulaşabildiği açıklanıyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR