YENİ MODELLER › Mitsubishi Outlander (2013)

Mitsubishi Outlander (2013)

09 Şubat 2012 / 22:47 Mitsubishi Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtacağı yeni Outlander'ın resmi detaylarını yayınladı

Mitsubishi Outlander (2013)
Mitsubishi, Cenevre'de yeni bir model sergilemeye hazırlanıyor. Markanın kompakt crossover modeli Outlander'ın yeni nesli, yerini alacağı güncel modele göre daha yumuşak çizgilerden oluşan bir tasarıma sahip. Daha ergonomik ve kaliteli bir kabine sahip olduğu da açıklanan yeni Outlander, 2WD ve 4WD aktarma seçenekleri sunacak. Avrupa pazarında 2-litrelik MIVEC benzinli ve 2.2 MIVEC turbodizel motor seçenekleri ve yeni 6-ileri otomatik şanzımanla satılacak olan yeni Outlander'da Auto Stop&Go sistemine de yer verilmiş.

Yeni Outlander'da yeni donanımlar da bulunuyor. Çarpışma Hafifletici Sistem, Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi, Adaptif Hız Sabitleme gibi teknolojik donanımlarla donatılan araçta, üçüncü koltuk sırası, çift bölgeli otomatik klima ve Super-HiD "Wide Vision" xenon farlara da yer verilmiş.
 
İlk olarak yaz aylarında Rusya pazarında satışa sunulacak olan yeni Outlander, yaz sonundaysa Avrupa yollarına çıkacak. Bunun yanında planlar arasında bulunan plug-in hybrid versiyonun da 2013 yılında sunulması planlanıyor. Bu versiyonda 50 g/km'lik düşük bir emisyon değeri hedefleniyor.

ÇOK OKUNANLAR