KONSEPT › MINI Rocketman Concept

MINI Rocketman Concept

26 Şubat 2011 / 03:27 MINI'nin 3 metrelik konsepti Rocketman, markanın özüne olan bağlılığını gözler önüne seriyor

MINI Rocketman Concept
MINI’nin orijinal Mini’ye atıfta bulunarak yarattığı Rocketman konsepti, 3 metre civarındaki boyutlarıyla şehir hayatını kolaylaştırırken, işlevsel ve sempatik yanlarıyla insanları kendine çekme yolunda ilerliyor. 3 kapılı ve 3 koltuklu otomobilin yüz ifadesi ilk nesil Mini’ye oldukça benziyor. Kapıları çift menteşeyle açılarak rahat iniş-biniş sağlayan Rocketman’in birçok noktasında karbonfiber kaplamalara yer verilmiş. Ayrıca İngiliz bayrağı motifli cam tavan da otomobile çarpıcı ve cool bir görünüm katıyor.

Rocketman konseptinin arka tasarımıysa çok cesur ve sofistike. Yuvarlatılarak dar hale getirilen tampon sayesinde kompakt bir hava yakalayan otomobilin stopları adeta tutamakları andırıyor, Projektör tarzı üçüncü stop lambasıysa arka cam üstü çerçevesinin tümünü kaplıyor. Ortada konumlandırılan egzoz çıkışı Mini tarzını yansıtan otomobilin arka bagaj kapağı iki parça halinde açılıyor; bagaj kapağının alt kısmı tıpkı bir çekmece gibi ileri-geri hareket edebiliyor.

Yeni MINI konseptinin iç mekanda da birçok yeniliğe yer verilmiş. Otomobil 3+1 kişilik bir yapıya sahip. Acil durumlar için 3'üncü koltuğun yanında 4'üncü bir koltuk da kullanılabiliyor. Omuz çizgisini çevreleyen LED ambiyans ışığı da bir diğer yenilik olarak göze çarpıyor. Otomobilde sunulan 3 boyutlu gösterge yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip, Bu ekranın, pekçok eğlence uygulamasına, navigasyona, internet erişim tabanına da ev sahipliği yapacağı ve çıkartılabilir bir yapıda olacağı belirtiliyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR