YENİ MODELLER › MINI Countryman

MINI Countryman

30 Ocak 2011 / 20:52 MINI en yeni modeli Countryman ile müşteri profilini genişletiyor. Bu araç marka açısından pek çok ilki de beraberinde getirdi

MINI Countryman

Farklı ve karizmatik otomobiller yaratan MINI en son yeniliği Countryman ile yoldan çıkmaya hazır. Crossover türündeki bu yeni araç, 4 metrenin üzerindeki uzunluğu ve yüksek yapısıyla markanın en heybetli! modeli olma özelliğini taşıyor. MINI model gamı düşünüldüğünde 4 kapı ve dört tekerlekten çekiş sistemi gibi ilklere sahip olan Countryman'in dışı gibi 4 kişilik kabini de karakteristik MINI detaylarıyla şekillenmiş. Arka koltukları ileri-geri 130 mm kayabilen bu otomobil, hacmi 350 ile 440 litre arasında değişen yeterince geniş bir bagaj sunuyor.


Countryman'de diğer MINI modellerinden tanıdığımız benzinli ve dizel güç ünitelerine görev verilmiş. Bunların en heyecan verici olanı Cooper S Countryman modelindeki 1.6 litrelik turbo motor. 184 bg gücündeki bu ünitenin Countryman'i 100 kilometre hıza 7.6 saniyede ulaştırdığı açıklanıyor. Otomobil "ALL4" adı verilen sürekli dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatılmış. Bu sistem normal şartlarda gücü ön ve arka aks arasında eşit oranda dağıtırken, gerektiğinde gücün tamamını öne ya da arkaya yönlendirebiliyor. Start-stop teknolojisi ve fren enerjisi geri dönüşüm sistemi gibi özelliklere de sahip olan Countryman 6 ileri manuel ve 6 kademeli otomatik şanzıman seçenekleriyle üretiliyor.

, 3

ÇOK OKUNANLAR