SEKTÖREL › Michelin'den çocuklar için önemli bir proje

Michelin'den çocuklar için önemli bir proje

11 Aralık 2011 / 11:43 Michelin, 'İyi Dersler Şoför Amca' projesiyle servis şoförlerini trafik konusunda eğitecek

Michelin'den çocuklar için önemli bir proje
Uzun yıllardır yol güvenliği üzerine çalışmalar yapan Michelin, Türkiye’deki trafik kazalarının önlenmesine katkıda bulunmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde “İyi Dersler Şoför Amca” sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. 2012 yılında 25 il ve 275 ilçede 13 binin üstünde servis şoförü güvenli sürüş konusunda bilinçlendirilecek. Öte yandan, sürücülere, servislerde zamanlarının önemli bir bölümünü geçirdikleri çocuklara davranışlarıyla doğru rol model olmalarını sağlayabilmek üzere “İletişim ve Davranış” eğitimleri ile acil durumlarda müdahale etmelerine yardımcı olacak “İlkyardım” eğitimleri de verilecek.

2012 yılı eğitimleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen; Samsun, Sakarya, Muğla, İzmir, Mersin, Antalya, Ankara, Konya, Erzurum, Kars, Trabzon, Ordu, Zonguldak, Van, Diyarbakır, Nevşehir, Yozgat, Amasya, Adana, Aydın, Bursa, Kayseri, Giresun, Malatya ve Şanlıurfa illerinde yapılacak.

“Marco Giuliani: Türkiye’ye olan bağlılığımızı ortaya koyduk”
Michelin’in yeni sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi vermek üzere, 09 Aralık 2011 Cuma günü, Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, Michelin Türkiye Pazarlama ve İletişim Direktörü Sertan Akçagöz, Yrd. Doç. Dr. İdil Işık, MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Taşımalı İlköğretim Şube Müdürü Ahmet Şükrü Cömert ve İstanbul Milli Eğitim Müdür Yrd. Saadettin Pircioğlu’nun katılımıyla Feriye Lokantası’nda bir basın toplantısı düzenlendi.

Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, basın toplantısında yaptığı konuşmada; "İyi Dersler Şoför Amca" projesi ile Türkiye’deki önemli bir sorun olan trafik kazalarının azaltılmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Michelin’in Türkiye’de lastik sektöründe ticari faaliyetlerinin yanı sıra sosyal yaşama yönelik yatırımları da desteklediğini belirten Giuliani şunları söyledi:

“Bugün bizler için gerçekten çok önemli ve anlamlı bir gün. Michelin olarak, Milli Eğitim Bakanlığıyla yaptığımız işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimizin trafikte güvenli şekilde ulaşımlarını sağlamaları için seferber oluyoruz. "İyi Dersler Şoför Amca" projesinin, yol güvenliği konusuna bağlılığımızın en önemli örneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Öğrencilerin; yol güvenliği, etik değerler ve mesleki ilkeler açısından olumlu davranışlar sergileyen servis şoförleriyle yolculuk etmesini hedefleyen projemiz, şoförlerin çocuklar için doğru rol modelleri haline gelmesini de amaçlıyor.

Bu projenin bir diğer önemi de Michelin Grubu içinde Türkiye'ye duyulan bağlılığın bir kez daha vurgulanmış olmasıdır. Türkiye, grubumuz içinde en dinamik ve yüksek düzeyde gelişen pazarlardan birisi olarak kabul edilmektedir ve bu durum birkaç yıl önce Türkiye’nin Avrupa bölgesine entegre edilmesiyle tescillenmiştir. Michelin Grubu, ticari faaliyetlerinin yanı sıra bu önemli bir proje ile genç kuşak için yol güvenliğini geliştirme hedefiyle, Türkiye’de de sosyal hayata katkı sağlıyor olmaktan dolayı gururludur.

 “İyi dersler Şoför Amca Projesi” kapsamında, akademisyenlerle birlikte içeriğini hazırladığımız eğitimlerle, bir yandan çocukların güvenli ulaşımlarını sağlayacak nitelikte sorumlu, güvenli davranışlar sergileyen ve kişilerarası iletişimde yetkin sürücü profili oluştururken diğer yandan Türkiye’deki trafik kazaları oranını en aza indirmeye katkıda bulunmayı hedefliyoruz."

ÇOK OKUNANLAR