YENİ MODELLER › Mercedes’in Audi A6 allroad rakibi hazır!

Mercedes’in Audi A6 allroad rakibi hazır!

24 Eylül 2016 / 09:53 Stuttgartlı üretici E-Serisi All-Terrain modelinin üzerindeki örtüyü kaldırdı

Mercedes’in Audi A6 allroad rakibi hazır!

Mercedes-Benz, E-Serisi ürün gamını arazı şartlarına uygun yeni bir versiyon ile genişletiyor. Standart station wagon gövdeli otomobillerin baş edemeyeceği daha zorlu yol koşulları ile başa çıkmak üzere geliştirilen yeni otomobil ilk bakışta daha sert görünümü ile dikkat çekiyor. Rakipleri Audi A6 allroad ve Volvo V90 Cross Country’ye benzer şekilde plastik gövde korumalarına sahip otomobil, tahmin edebileceğiniz üzere standart olarak Mercedes-Benz’i 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte sunuluyor. Alman üreticinin AIR BODY CONTROL adını verdiği çok çemberli havalı süspansiyonu sayesinde standart otomobile kıyasla daha fazla taban yüksekliğine de sahip olan otomobil bu sayede sadece asfalt üzerinde değil, asfaltın dışında da iyi performans gösterebiliyor. Mercedes-Benz yetkilileri yeni E-Serisi All-Terrain modelinin markanın şimdiye kadar ürettiği en çok yönlü otomobil olduğunun altını çiziyor. 19 ve 20 inçlik üç özel jant seçeneğine sahip olan otomobilin lastiklerinin kalın yanaklarının daha yüksek sürüş yüksekliği ve daha fazla konfor sunduğu da vurgulanıyor.

Mercedes-Benz’in yeni çok yönlü E-Serisi’nin iç mekanı, standart station wagon gövdeli otomobilden çok farklı olmasa bile, standart olarak sunulan paslanmaz çelik spor pedallar ve All-Terrain işlemeli paspaslar otomobilin farklılığının iç mekanda da dışa vurulmasına olanak sağlıyor.

Stuttgartlı üretici yeni E-Serisi All-Terrain’i ilk olarak E 220 d 4MATIC versiyonu ile satışa çıkaracağını açıklıyor. 194 bg güç üreten dört silindirli turbo dizel ünite standart olarak Mercedes-Benz’in 9G-TRONIC 9-ileri otomatik şanzımanı ile eşleniyor. Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan otomobilin ilerleyen dönemlerde altı silindirli motorlara kavuşacağı bilgisi de şimdiden duyuruluyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR