YENİ MODELLER › Mercedes yeni GLC’yi resmen tanıttı!

Mercedes yeni GLC’yi resmen tanıttı!

24 Haziran 2015 / 13:46 GLK'nin yerine geçen model yeni adı, tasarımı ve motorlarıyla iddialı olmayı hedefliyor

Mercedes yeni GLC’yi resmen tanıttı!

Mercedes-Benz 2016 model GLC modelinin resmi tanıtımını gerçekleştirdi. Düz kenarlara ve köşeli hatlara sahip GLK’nın yerine gelen otomobil, tasarım açısından markanın giriş seviye crossover’ı GLA’nın izinden gidiyor. İki crossover arasındaki benzerlik muhtemelen bazı otomobil severlerin hoşuna gitmeyecek olsa bile, Stuttgartlı üretici GLC ile birlikte farklı olmak isteyenler için AMG veya Off-Road stil paketlerini de sunuyor.

Otomobilin iç mekanı genel olarak C-Serisi ile pek çok ortak nokta barındırırken, modern tasarımı ve yüksek kaliteli malzemeleri ile dikkat çekiyor. Gösterge paneli ve 7 veya 8.4 inçlik ekranlar ile birlikte sunulan infotainment sistemini bünyesinde barındıran orta konsol şıklığıyla bakışları üzerine toplarken, kumaş, ARTICO, DINAMICA, deri veya nappa deri döşemeler ile alüminyum, karbon fiber veya ahşap detaylar iç mekanda sunulan seçenekler arasında yer alıyor.

GLK’dan 118 mm daha uzun aks aralığına sahip olan GLC sahiplerine selefine göre daha geniş diz mesafesi ve daha büyük kapılar sunuyor. Crossover’ın bagaj hacmi ise 1600 litreye kadar çıkabiliyor.

Başlangıçta 170 bg ve 204 bg güç üreten iki adet dizel ve 211 bg’lik bir adet benzinli motor seçeneğine sahip olacak olan yeni crossver aynı zamanda 211 bg’lik benzinli ve 116 bg’lik elektrikli motordan oluşan yeni bir plug-in hibrit versiyona da sahip olacak. Bu yeni versiyon 0-100 km/s hızlanmasını 5.9 sn’de tamamlarken maksimum 235 km/s hıza ulaşabilecek ve 34 km’lik elektrikli menzile sahip olacak. Mercedes-Benz GLC’nin başlangıçta sunulan bütün motor seçenekleri 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR