YENİ MODELLER › Mercedes R Serisi

Mercedes R Serisi

03 Şubat 2011 / 15:55 Mercedes'in farklı bir sınıf yaratan lüks MPV'sinde yapılan makyaj otomobile daha modern bir görünüm kazandırdı

Mercedes R Serisi

Mercedes, sınıfsız olarak nitelendirilen modeli R Serisi'ni makyajlayarak daha çekici ve markanın güncel çizgileriyle daha uyumlu bir otomobil haline getirdi. Yeni ön ızgara, farlar, stoplar, tamponlar, yan aynalar ve motor kaputu otomobildeki görsel değişiklikler olarak göze çarpıyor. LED'lerden oluşan gündüz farları opsiyonel donanımlar arasına dahil edilmiş ve kabin içinde de yeni donanımlara yer verilmiş. Havalı süspansiyon ve ayarlanabilir amortisörler gibi opsiyonel donanımları bulunan makyajlı R Serisi, yerini aldığı modelde de olduğu gibi hem uzun, hem de kısa aks mesafeli olarak alınabilecek. Otomobilde ayrıca dört tekerlekten çekiş ve önden çekiş seçenekleri de sunulacak.

R Serisi ilk etapta turbo dizel ağırlıklı bir motor gamıyla sunulacak. R300 CDI modeli 190 bg güç ve 440 Nm tork verileri sunuyor. Bu versiyonun yakıt tüketimi 0.7 lt azalarak 7.6 lt/100 km'ye inmiş ve emisyon değeri de 20 g/km azalmış. R350 CDI'ın 3.0 lt'lik dizeliyse +40 bg ile 265 bg güç ve 620 Nm tork üretir hale gelmiş. Otomobilin benzinli motor seçeneğindeyse şimdilik herhangi bir değişiklik söz konusu değil. R350 4Matic, 268 bg gücünde V6 motora sahip.

ÇOK OKUNANLAR