YENİ MODELLER › Mercedes C-Serisi (Makyaj)

Mercedes C-Serisi (Makyaj)

04 Şubat 2011 / 23:22 Mercedes'in en fazla satılan modeli kısa bir süre önce makyajlandı. İşte C Serisi'ndeki yenilikler...

Mercedes C-Serisi (Makyaj)

Mercedes'in en fazla satılan ve 2007 yılında yenilenen C Serisi modeli makyajlandı. 2011'in ilk çeyreğinde Avrupa'da satışa sunulması planlanan makyajlı C'nin tasarımındaki yenilikler daha çok ön bölümde kendini gösteriyor. Daha dinamik bir tasarıma kavuşturulan otomobilin ön tamponunda LED gündüz farlarına yer verilmiş. Ayrıca Intelligent Light System adı verilen bir teknolojiyle donatılan farların tasarımı da tamamen yenilenmiş. Ağırlığı düşürmek amacıyla alüminyum motor kaputuna yer verilen makyajlı C Serisi'nin arka bölümünde de bazı değişiklikler bulunuyor. Arka tamponuna çok küçük dokunuşlar gerçekleştirilen otomobilin stop lambalarında da LED'ler yer alıyor.

C Serisi'nin kabini de makyajdan nasibini almış. Özellikle ön konsoldaki değişim dikkatlerden kaçmayacak türden. Yüksek çözünürlüklü ve ön konsolla bütünleşik yeni bir navigasyon ekranına yer verilen otomobilin orta konsolu artık daha modern ve geniş bir tasarıma sahip. Bunun yanında aracın direksiyon simidi de yenilenerek daha sportif bir görünüme kavuşmuş.

Makyajlı C Serisi modellerinin daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon rakamları sundukları açıklanıyor. Tüketimi düşürmek için ağırlığı azaltmaya yönelik çalışmalar yapılmış ve her modelde otomatik start&stop sistemine yer verilmiş. Otomobilin C350 CDI versiyonundaysa güç artışı olduğu gözleniyor. Bu versiyonun motor gücü 292 bg'den 306 bg'ye çıkarılmış.

C Serisi'nde, daha güvenli bir otomobil olması için yeni sürüş destek sistemlerine de yer verilmiş. Şerit takip asistanı, kör nokta uyarı sistemi, öndeki mesfeyi koruyucu sistemler, PRE SAFE özellikli frenler ve park yardımcıları bu sistemler arasında bulunuyor.

ÇOK OKUNANLAR