YENİ MODELLER › Mercedes C-Serisi Coupe

Mercedes C-Serisi Coupe

18 Şubat 2011 / 03:08 Mercedes C-Serisi'nin coupe versiyonunun yeni fotoğrafları ve detayları yayınlandı

Mercedes C-Serisi Coupe
Mercedes’in yeni C-Serisi Coupe modeli, genel hatlarıyla ağabeyi E-Serisi Coupe^ye benzerken, boyutları ve ön yüzüyle 4 kapılı C-Serisi’ne daha yakın bir noktada duruyor, ancak ondan daha sportif bir siluete sahip. Yukarı doğru yükselen omuz çizgisi ve basık tavan yapısıyla Coupe tadını tam anlamıyla yakalayan Mercedes, ön yüzünü henüz yeni makyaj tazelemiş 4 kapılı kardeşiyle paylaşıyor.

Siyah zeminli farlara sahip olan Coupe’nin büyük radyatör ızgarası ve iri Mercedes amblemi prestiji yansıtan öğeler arasında yer alırken, tamponlardaki köşeli hava girişleriyse araçtaki sportif etkiyi artırıyor.Arka tasarım da 4 kapılı C-Serisi’ne oldukça benziyor, ancak çift çıkışlı egzoz sayesinde sportiflik ön planda. Otomobilin iç mekanıysa direksiyon simidi dışında neredeyse 4 kapılı versiyonla aynı. Araçtaki COMAND sistemi, yeni bir fonksiyon olarak internet erişimine de olanak sağlıyor.

Süspansiyonlardaki Agility Control sistemiyle yüksek konfor ve yol tutuş vaat eden Coupe’nin C180, C250 ve C350’den oluşan 3 benzinli, C220 CDI ve C250 CDI olmak üzere 2 farklı turbodizel üniteyle satılması planlanıyor. ECO start/stop özelliğine sahip olan C-Serisi Coupe’nin en üst benzinli motor seçeneği olan 306 bg gücündeki C350 BlueEFFICIENCY’de Blue DIRECT enjeksiyon sistemi yer alıyor. C-Serisi Coupe’nin tüm otomatik vitesli versiyonlarında 7 kademeli 7G-TRONIC PLUS şanzımana görev verilmiş.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR