SEKTÖREL › Mercedes Benz X-Serisi Türkiye pazarına sunuldu

Mercedes Benz X-Serisi Türkiye pazarına sunuldu

01 Aralık 2017 / 15:09 Mercedes-Benz X-Serisi Aralık ayından itibaren Türkiye’de satılmaya başlandı...

Mercedes Benz X-Serisi Türkiye pazarına sunuldu

Geçtiğimiz Temmuz ayında Cape Town’da dünya lansmanı gerçekleştirilen Mercedes-Benz X-Serisi, Aralık’ın ayında Türkiye pazarına giriş yaptı.“Mercedes-Benz X-Serisi”nin dört ve altı silindirli motor seçenekleriyle kullanıcılarına daha önce hiç deneyimlemedikleri bir sürüş keyfi sunacağı açıklanıyor. X 220 d (163 bg) ve X 250 d (190 bg) olmak üzere iki farklı motor alternatifi ile sunulan X-Serisi, 2018 yılı ortasında ürün gamına V6 dizel (258 bg) motor seçeneğini de ekleyecek.

X-Serisi, konfor odaklı süspansiyon geometrisi ve hava kanallı ön ve arka diskleri sayesinde offroad'un yanısıra asfalt üzerinde de oldukça iddialı. Yıldızlı pick-up tüm zeminler için dört tekerlekli çekiş sistemi sunuyor. X-serisinin, Low (Düşük hızda 4x4) seçeneği ve 4MATIC kilitli aks diferansiyeli ile her türlü yol ve zemin koşulunun üstesinden gelebildiği açıklanıyot.

Mercedes-Benz yeni X-Serisi için üç farklı donanım hazırlanmış. Giriş seviyesi olarak sunulan X-Serisi PURE, sağlamlık ve fonksiyonellik gerektiren işlerin ideal yol arkadaşı olmaya aday. Her türlü işi sırtlayan bu versiyon aynı zamanda konforu ve tasarımıyla müşteri teslimatları, sevkiyatlar ve özel kullanım olmak üzere her türlü beklentiyi karşılıyor. X-Serisi PROGRESSIVE ise  güçlü karekteriyle iş amaçlı kullanıma uygun olmasının yanı sıra hem tarzı, hem konforu ile kişisel kullanımda da müşterilerin beklentilerini karşılıyor. Ürün gamının bir diğer seçeneği olan X-Serisi POWER ise tarz, performans ve konfora önem veren müşterileri hedefliyor.

Mercedes-Benz X-Serisi, zengin konfor ve güvenlik donanımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Kaza anında çarpışmanın etkisini azaltan ön ve arka burulma noktalarıyla oluşan aracın sağlam gövdesi yüksek güvenlik seviyesi için temel oluştururken, yedi adet hava yastığı ve iki adet çocuk koltuğu bağlantı noktası da pasif güvenliği destekliyor. Aktif güvenlik ise “Aktif Fren Asistanı” ve “Şerit Takip Asistanı” gibi elektronik sistemlerle sağlanıyor. Elektronik Stabilite Programı, Hız Sabitleme Sistemi, ön ve arkada disk frenler standart olarak sunulurken, isteğe bağlı olarak altı adet LED kümesi ile sınıfının en yüksek aydınlatma seviyesini sunan LED farlar ve 360 derece geri görüş kamerası da sipariş edilebiliyor. Mercedes-Benz X-Serisi, 135.000 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR