SEKTÖREL › Mercedes-Benz Türk Çocuk Gelişim Fuarı'nda...

Mercedes-Benz Türk Çocuk Gelişim Fuarı'nda...

13 Mart 2017 / 14:41 Mercedes-Benz Türk, MobileKids Projesi ile ‘İyi Bir Gelecek İçin’ Çocuk Gelişim Fuarı’nda olacak...

Mercedes-Benz Türk Çocuk Gelişim Fuarı'nda...

Mercedes-Benz Türk, ana şirketi Daimler AG’nin 2001 yılında Almanya’da başlattığı, 2013 yılında ise Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte Türkiye’de hayata geçirilen, dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan MobileKids Trafik Eğitim Projesi’nin farklı etkinlikler ile tanıtımına devam ediliyor. MobileKids Trafik Eğitim Projesi bu kez, 0-10 yaş arası çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, kültürel ve bedensel gelişimine katkı sağlamak amacıyla 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Hall 11’de bu yıl ilk kez düzenlenecek Çocuk Gelişim Fuarı’nda çocuklar ve aileleriyle buluşacak.

İnteraktif oyunlarla trafik bilinci kazandırılıyor

Farklı illerdeki okullarda Ateşböceği ile verilen trafik eğitimine ek olarak daha çok çocuğa ulaşabilmek amacıyla yan etkinlikler düzenleyen MobileKids Trafik Eğitim Projesi, “çocuklar trafikte” sloganı ile bu kez 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Çocuk Gelişim Fuarı’nda stand kuruyor. MobileKids Trafik Eğitim Projesi standında yer verilecek interaktif oyun kapsamında çocuklar, tabletler aracılığıyla trafik simülasyonuna katılacak. Çocuklar bu eğlenceli oyunla yol güvenliği bilgilerini geliştirme imkânına kavuşacaklar.

Uygulamalı eğitimle bilgiler pekişiyor

MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında 7-14 yaş arası ilköğretim çağı çocuklarının trafik bilgisinin ve farkındalığının artırılması, trafikle ilgili kavram, beceri ve tutumları kazanmaları hedefleniyor. Temel trafik kavramları, trafikte dikkat, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme ve trafikte özel durumlar gibi farklı ve kapsamlı bölümlerden oluşan eğitim ile çocuklara, yetkinliklerini artırma şansı sunuluyor.

Bugüne kadar 11 ilde,  28 okulda 13.400 öğrenciye birebir 6 saat trafik eğitimi verilen MobileKids Trafik Eğitim Projesi’nde eğitim etkinlikleri, ilköğretim okullarının bahçelerine yerleştirilen Trafik Ateşböceği adı verilen tırda gerçekleştiriliyor. Ateşböceği içerisindeki özel donanım ve malzemeler sayesinde çocuklar program içeriklerini bizzat uygulayabiliyor.

Online eğitim imkânı

Eğitim etkinliklerine katılamayan çocuklar, trafik eğitimlerini MobileKidsTrafik Eğitim Projesi web sitesini (tr.mobilekids.net) ziyaret ederek alabiliyorlar. Siteyi ziyaret eden çocuklar, proje kapsamında okulları ziyaret eden Ateşböceği’nde verilen eğitimin aynısını eğitici videolar ve eğlenceli oyunlarla alabiliyorlar.

e-bilet kaydını önceden yapanlar fuarı ücretsiz gezebilecek

Çocuk Gelişin Fuarı, bu yıl ilk kez “İyi Bir Gelecek İçin” sloganıyla 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Hall 11’nde düzenleniyor. Fuar ile 0-10 yaş arası çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, kültürel ve bedensel açıdan iyi yetiştirilmesine katkı sağlamak amaçlanıyor.

Perşembe ve Pazar günleri saat 10:00 – 18:00 arasında ziyaret edilebilen fuara www.cgfuari.com , www.cocukgelisimifuari.com üzerinden e-bilet kaydı yaptıran herkes fuarı ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor.

ÇOK OKUNANLAR