GÜNDEM › Mercedes-Benz, MV Agusta’yı satın alabilir

Mercedes-Benz, MV Agusta’yı satın alabilir

30 Mart 2016 / 23:07 İtalyan motosiklet üreticisinin 44.8 milyon dolarlık borcu sebebiyle satılabileceği konuşuluyor

Mercedes-Benz, MV Agusta’yı satın alabilir

MV Agusta’nın 44.8 milyon dolarlık borcu sebebiyle Mercedes-Benz’e satılabileceği söyleniyor. Geçtiğimiz yıl yüzde 30’luk satış artışı sayesinde 111.8 milyon dolarlık ciro yapmayı başaran İtalyan üreticisi, gösterdiği bu başarıya rağmen 44.8 milyon dolarlık borcu nedeniyle satışa çıkabilir. İtalyan basını borcunu 90 gün içinde ödemesi gereken motosiklet üreticisi için bir çıkış yolunun Mercedes-Benz tarafından sağlanabileceğini iddia ediyor.

İki yıl önce MV Agusta’nın yüzde 25’ini satın alan Mercedes-Benz’in yapılabilecek olan yeni bir anlaşmada firmanın hisselerinin çoğunluğuna sahip olmak istediği, ancak MV Agusta başkanı ve şu anda yüzde 75’lik hisselerin sahibi Giovanni Castigloni’nin firmanın kontrolünü bırakmak istemediği iddia ediliyor. Motorcycle.com’da çıkan bir haber ise Castigloni’nin daha önce Ducati’nin sahibi olan Investindustrial gibi yatırımcılara dönebileceğini yazıyor.

Bu yıl pek çok sipariş aldığını açıklayan MV Agusta’nın yakın gelecekte kâr edeceği tahmin ediliyor. İtalyan motosiklet üreticisi geçtiğimiz yıl yıllık cirosunun yalnızca yüzde 15’ini Ar&Ge’ye yatırmıştı. Üretici ayrıca Hindistan pazarında payını artırmak amacıyla Hindistan’da dört yeni showroom açmıştı.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR