YENİ MODELLER › Megane Sedan’ın Türkiye fiyatları açıklandı

Megane Sedan’ın Türkiye fiyatları açıklandı

05 Ekim 2016 / 17:00 Fransız üreticinin yeni modeli de markanın diğer modelleri gibi üç donanım seviyesine sahip

Megane Sedan’ın Türkiye fiyatları açıklandı

Renault, beğenilen ve büyük satış başarılarına imza atan Fluence modelinin yerine koymak üzere geliştirdiği yeni Megane Sedan modelinin Türkiye fiyatlarını açıkladı. Renault’nun Bursa’da yer alan fabrikasında üretimine başlanan yeni otomobil, Fransız üreticinin diğer modelleri gibi Joy, Touch ve Icon olmak üzere üç donanım seviyesi ile birlikte satışa sunuluyor.

62.600 TL’den başlayan fiyatlara sahip olan yeni otomobil baz olarak 1.6-litre hacimli 115 bg gücündeki atmosferik benzinli motor ve Joy donanım ile birlikte geliyor. 130 bg gücündeki 1.2-litre hacimli TCe turbo benzinli motor, Megane Sedan modelinin diğer benzinli motor seçeneği olarak öne çıkarken, bu motor seçeneği yalnızca Renault’nun EDC çift kavramalı otomatik şanzımanı ile birlikte sunuluyor. Bu motor-şanzıman ikilisi Touch donanım ile birlikte tercih edildiğinde 79.400 TL’lik fiyat etiketine sahip olan otomobil, Icon donanım ile tercih edildiğinde ise otomobilin fiyatı 87.100 TL’ye çıkıyor.

Dizel motor seçeneği olarak 1.5-litre hacimli dCi turbo dizel motor seçeneğine sahip olan Megane Sedan’da bu motor manuel veya çift kavramalı otomatik şanzıman ile eşlenebiliyor. Dizel motorlu en uygun seçenek olan Joy donanımlı 90 bg’lik Megane Sedan’ın fiyatı 77.950 TL olarak açıklanırken, dizel ürün gamının zirvesinde yer alacak olan Icon donanımlı, EDC çift kavramalı otomatik şanzımanlı 110 bg’lik Megane Sedan’ın fiyatı 96.750 TL’ye kadar yükselebiliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR