SEKTÖREL › Mazda CX-5 satışa sunuldu

Mazda CX-5 satışa sunuldu

24 Mayıs 2012 / 01:41 Mazda'nın yepyeni kompakt crossover modeli CX-5'in fiyatı 89 bin TL'den başlıyor

Mazda CX-5 satışa sunuldu
Mazda’nın yeni “KODO –Hareketin Ruhu" tasarım temasına sahip olan ve ayrıca motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen SKYACTIV teknolojisi kullanılarak üretilen CX-5 modeli, ilk sahiplerini buldu. CX-5 , ilk etapta 2.0 litrelik benzinli motorla sunuluyor. Otomobilin manuel şanzımanlı 165 bg'lik 4X2 ve 160 bg gücünde otomatik şanzımanlı 4X4 versiyonları bulunuyor.

Her bir parçası sıfırdan tasarlanan CX-5’de Mazda mühendislerinin vardıkları nokta sürüş keyfi ve performanstan ödün vermeden yakıt tüketiminde yüzde 30 iyileştirme sağlamak ve karbondioksit emisyonunda uygulanan Euro 5 normlarını aşmak olduğunu belirten Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Mazda CX-5’i Türkiye’de 89 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunduklarını ve ilk sahiplerini bulmaya başladığını sözlerine ekledi.

Mazda CX-5'in kabini sürücü odaklı bir yerleşimine sahip. CX-5, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza olması durumunda kazanın şiddetini azaltmak üzere tasarlanmıştır. Son teknoloji ürünü pasif güvenlik sistemlerinin yanı sıra CX-5; Şehiriçi Akıllı Fren Desteği ve Şerit Değiştirme Uyarısı Sistemi gibi yeni nesil aktif güvenlik teknolojilerine de sahip.

ÇOK OKUNANLAR