GÜNDEM › Mazda, Cenevre’de yeni modellerini tanıtacak

Mazda, Cenevre’de yeni modellerini tanıtacak

06 Şubat 2015 / 21:30 Avrupa’da ilk kez gösterilecek olan CX-3’ün yanı sıra, yeni MX-5 ve yeni Mazda2 de fuarda sergilenecek

Mazda, Cenevre’de yeni modellerini tanıtacak

Mazda, Mart ayının başında düzenlenecek olan 85. Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni modellerini sergilemek üzere yoğun bir tempoda çalışıyor. Japonyalı araç üreticisi, yeni model lansmanı olarak yeni Mazda CX-3’ün yanı sıra iki yeni nesil modeli olan yeni MX-5 ve Mazda2’yi de sergileyecek.

Mazda’nın ilk küçük SUV’si olan Mazda CX-3’ün Avrupa prömiyeri etkinliğin odak noktasını oluşturuyor. Dört çekişli ve önden çekişli olarak sunulan aracın KODO tasarımı ile SKYACTIV Teknolojisinin alışılmışa meydan okuyan performans ve yakıt verimi kombinasyonu, marka tarafından aracın yaz başında Avrupa’da satışa çıktığında ortalığı kasıp kavurması amacıyla bir araya getirilmiş.

Uzun süredir beklenen dördüncü nesil Mazda MX-5 herkes için bir şey sunuyor. İlk olarak Eylül ayında tanıtımı yapılan MX-5’in özellikleri, yeni gövde tasarımı ve SKYACTIV motorlarıyla kalpleri fethetmeyi amaçlıyor. Bu hafif tasarımın kökenleri, 25 yıl önce çıkan orijinal modele dayanıyor.

Yeni Mazda2, baş üstü gösterge ekranı dahil olmak üzere çeşitli ekipmanlarıyla B segmentinde çıtayı yükseltmeyi hedefliyor. Yeni süpermini şimdiden 2014-15 yılı Japonya Yılın Otomobili ödülünü ve Avrupa Altın Direksiyon ödülünü kazanmış durumda.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR