YENİ MODELLER › Maserati GranCabrio Sport

Maserati GranCabrio Sport

23 Şubat 2011 / 05:15 GranCabrio Sport, hem hızlı hem de havalı bir otomobilde seyahat etmek isteyen seçkin müşterilere göz kırpıyor

Maserati GranCabrio Sport
Maserati’nin yeni üstü açık otomobili GranCabrio Sport, fazladan güç ve fazladan ilgi vaat ediyor. Bu çekici otomobil, GrandCabrio’dan farklı olarak, koyu renkli, alüminyum alaşımlı özel jantlara, siyah zeminli farlara, ön splitter'a, siyah ön panjura, yeni marşpiyelere ve daha büyük çift egzoz çıkışına sahip.

Otomobilde kullanılan 4.7 litre V8 motor, 450 bg güç üretirken öte yandan totalde 510 Nm tork değeri de sunuyor. 285 km/s maksimum hıza ulaşabilen Maserati'nin, yakıt tüketiminde de %6 daha fazla tasarruf sağladığı açıklanıyor. Otomobildeki V8 motora, 6-ileri MC Auto Shift şanzıman eşlik ediyor.  Yazılımsal değişiklerle tepkilerin iyileştirildiği söyleniyor. Bunun yanında otomobilde kullanılan Shyhook adaptif süspansiyon sistemi de geliştirilmiş ve performans artışıyla doğru orantılı olarak fren disklerinde de değişikliklere gidilmiş. Maserati GranCabrio Sport, 50’li yıllarda yarışlara katılan Maserati'lerin kullandığı “Rosso Trionfale” adında yeni bir gövde rengine de sahip.

Haber: Kerem TOKMAK


ÇOK OKUNANLAR