YENİ MODELLER › Makyajlı SEAT Leon CUPRA 2017’de Türkiye’de!

Makyajlı SEAT Leon CUPRA 2017’de Türkiye’de!

06 Aralık 2016 / 05:45 İspanyol üreticinin yenilenen sportif hatchback’i artık 300 bg güç üretiyor

Makyajlı SEAT Leon CUPRA 2017’de Türkiye’de!

SEAT makyajladığı Leon ürün gamının zirvesinde yer alan Leon CUPRA’yı gösterdi. Makyaj operasyonu ile birlikte tasarımındaki değişikliklerin yanı sıra yeni güvenlik, konfor ve bağlanabilirlik donanımları sayesinde yüksek performansı etkileyici bir sürüş deneyimi ile harmanlamayı vaat ediyor. Trafik Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Acil Durum Asistanı gibi sürüş destek sistemlerinin yanı sıra 8 inçlik dokunmatik ekrana sahip Media System Plus infotainment sistemi ve kablosuz şarj ile GSM sinyal güçlendirici özelliklerine sahip Connectivity Box ile birlikte sunulan otomobil, yerine geçtiği modele kıyasla daha komple bir paket ile birlikte geliyor.

SEAT, yenilenen Leon CUPRA’da Adaptif Şasi Kontrolü (DCC), progresif direksiyon sistemi ve ön diferansiyel kilidini standart olarak sunuyor. Elden geçirilen tamamen LED far tasarımı, modele özel siyah arka kanadı, kırmızı fren kaliperleri ve çift oval egzoz çıkışı ile birlikte standart otomobile kıyasla sportifliğini net bir şekilde dışa vuran makyajlı Leon CUPRA, 19 inçlik alüminyum hafif alaşım jantlar ve CUPRA süspansiyon sistemi üzerinde yer alıyor.

SEAT mühendisleri otomobilin 2-litre TSI turbo benzinli motorunun artık 10 bg daha fazla güç üreterek 300 bg güç elde ettiğinin altını çiziyor. Bir önceki otomobile kıyasla 30 Nm daha fazla tork elde ederek 1.800-5.500 d/d aralığında 380 Nm tork üreten bu motor ile daha sportif bir sürüş garanti altına alınmış oluyor. SEAT Türkiye, yenilenen Leon CUPRA modelinin 2017 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacağını açıklıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR