YENİ MODELLER › Makyajlı Renault Clio satışa sunuldu!

Makyajlı Renault Clio satışa sunuldu!

19 Ekim 2016 / 11:31 Fransız üreticinin elden geçirilen modeli yeni LED far ve stopları ile fark yaratıyor

Makyajlı Renault Clio satışa sunuldu!

Renault’nun beğenilen ve sıkça tercih edilen modeli Clio bu yılın geride bıraktığımız dönemi içerisinde makyajlanmış ve tanıtılmıştı. Renault Türkiye, makyajlı Clio’nun ülkemizde satışa sunulduğunu duyurdu. Geniş motor ve zengin donanım seçeneklerine sahip olan makyajlı otomobil, yeni C-şeklindeki LED gündüz farlarını bünyesinde barındıran elden geçirilmiş farları, yeni ızgarası ve farklı çizgileri ile yeni bir burun tasarımına kavuşurken, Fransız üretici makyajlı otomobilin iç mekanında kullanılan malzeme kalitesinin de iyileştirildiğini iddia ediyor.

Ülkemizde Joy, Icon ve GT Line olmak üzere üç farklı donanım seviyesi ve iki benzinli, iki dizel olmak üzere dört farklı motor seçeneği ile satışa sunulan makyajlı Clio’nun benzinli motor seçenekleri Renault’nun tanıdık 75 bg gücündeki 1.2-litre hacimli atmosferik ve 120 bg gücündeki 1.2-litre hacimli TCe turbo motorlarından oluşuyor. Yenilenen Clio’nun dizel motor seçenekleri ise Fransız üreticinin rüştünü ispatlamış 1.5-litre hacimli dCi turbo dizel motorunun 75 bg ve 90 bg güç üreten versiyonlarından oluşuyor. Renault Türkiye, makyajlı Clio’nun 1.2-litre turbo benzinli ve 90 bg’lik 1.5-litre hacimli turbo dizel motorlarının markanın EDC 6-ileri çift kavramalı otomatik şanzımanı ile eşlenebildiğini açıklıyor.

Renault Clio’nun station wagon gövdeli versiyonu olan Clio Sport Tourer’ı Joy ve Icon olmak üzere iki farklı donanım seviyesi ile satışa sunan Renault Türkiye, bu otomobilde de aynı motor seçeneklerine yer veriyor.

Renault Türkiye, hatchback gövdeli Clio’nun baz fiyatını 48.150 TL, Clio Sport Tourer’ın baz fiyatını ise 52.150 TL olarak duyuruyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR