SEKTÖREL › Makyajlı Peugeot RCZ'ler geldi!

Makyajlı Peugeot RCZ'ler geldi!

26 Mayıs 2013 / 21:21 Peugeot'nun çekici tasarımlı coupe modeli RCZ'nin makyajlı versiyonu bayilerdeki yerini aldı

Makyajlı Peugeot RCZ'ler geldi!
Peugeot'nun gençler tarafından çok beğenilen coupe modeli RCZ, yenilenen yüzü ile Türkiye pazarında. Farları, ön tamponu ve motor kaputu yeniden tasarlanan RCZ'de öndeki Peugeot logosu da artık direkt olarak motor kaputunun üzerinde yer alıyor. Parlak siyah ön ızgaranın standart olarak sunulduğu makyajlı RCZ'de standart alüminyum tavan kuşaklarının yanısıra artık kum rengi ve mat siyah kuşaklar da alınabiliyor. Bunlara ek olarak RCZ, makyajla birlikte 2 yeni alüminyum alaşım jant seçeneği ve Magnezit Kahve ile Ateş Kırmızı adında yeni gövde renkleri sunuyor.
 
Otomobilin iç mekanı da yenilenen özellikleriyle kaliteyi en iyi hale getirmek için gelişme göstermiş. RCZ'de versiyona göre standart veya opsiyonel olmak üzere, lake siyah yeni vites kolu, deri döşeme koltuklar ile bağlantılı olarak deri malzeme ile kaplı kapı panelleri ve deri döşeme koltukların olduğu versiyonlarda orta konsolla ön panelin birleşimini süsleyen alüminyum kaplamalar bulunuyor. Ön konsoldaki 7 inçlik katlanabilir ekran ve navigasyon opsiyonu da yenilikler arasında.

RCZ'nin motor gamıysa yine 156 ve 200 bg gücünde 1.6 THP ünitelerden oluşuyor. 200 beygirlik güçlü versiyon sadece 6-ileri manuel şanzımanla sunulurken, 156 beygirlik olansa ikisi de 6-ileri olmak üzere hem manuel hem de otomatik seçenekleri sunuyor.

ÇOK OKUNANLAR