SEKTÖREL › Makyajlı Megane ailesi satışa sunuldu

Makyajlı Megane ailesi satışa sunuldu

21 Haziran 2012 / 00:57 Makyajlanarak yeni bir yüze, 1.6 litrelik dizel motor seçeneğine ve yeni donanımlara kavuşan Megane ailesi bayilerde...

Makyajlı Megane ailesi satışa sunuldu
Renault, Scenic ve Grand Scenic modellerinin ardından makyajlı Megane modellerini de ülkemizde satışa sundu. Megane HB 36.950 TL, Megane Sport Tourer 52.500 TL ve Megane Coupe 55.350 TL’den başlayan fiyatlarla Renault bayilerinde alıcı bekliyor.

Megane makyajla birlikte daha modern bir ön tasarıma kavuştu. Yeni ön tampon, LED gündüz farları, yeni ön panjur, öndeki siyah parlak kaplama ve krom dokunuşlar otomobilin dışındaki dikkat çekici yenilikler arasında yer alıyor. Bunun yanında iç mekanda da yeni döşemelere yer verilmiş.

Yenilenen Megane ailesinde bir çok teknolojik yenilik de bulunuyor. Sürüş konforunu ve güvenliği artıran Visio System de bu özelliklerden biri. Visio System kapsamında yer alan, uzun/kısa farların otomatik kumanda edilmesi (Automatic High-Low Beam) ve şeritten çıkış ikazı (Lane Departure Warning) olmak üzere yeni teknolojik özellikler göze çarpıyor. Bu özellikler gece görüşünü iyileştiriyor ve sürücünün dikkatini korumasına yardımcı oluyor. Bir diğer özellik olan 'Air Quality Sensor' sayesindeyse yolculuk esnasında değişik dış hava koşullarına göre içerideki havanın kalitesi hep en yüksek seviyede korunuyor. Yokuşta kalkış yardımı sistemi (Hill Start Assist) ve park etmeyi kolaylaştıran geri görüş kamerası da Megane'ın yeni konfor donanımları arasında yer alıyor. Ayrıca makyajlı Megane’da, R-Plug & Radio+ ile USB + bluetooth özellikleri de standart olarak sunuyor.

130 BEYGİR GÜCÜNDE YENİ BİR DİZEL MOTOR
Megane ailesi makyajla birlikte yeni bir motor seçeneğine kavuştu. Energy serisi 1.6 litrelik dCi motor 130 bg güç üretiyor. Bu yeni ünite 320 Nm'lik torkuyla sınıfının en güçlü dizel motoru oluyor. Energy 1.6 dCi 130 bg, 4.0 lt/100 km yakıt tüketimi ve kilometrede sadece 104gr CO2 salımı ile Fransa’da ekoloji ödülü almaya hak kazandı.

Megane'ın GT-Line versiyonu ile birlikte sunulan Energy 1.6 dCi 130 bg, Renault’nun F1 deneyimine dayanan yeni nesil bir downsizing motoru. Yeni Energy 1.6 dCi 130 bg motorun bir özelliği olan Stop & Start teknolojisi, araç kırmızı ışıkta veya sıkışık trafikte durağan hale geldiğinde motorun otomatik olarak kapatılmasını sağlayan güçlendirilmiş bir marş motorundan oluşuyor. Motorun tekrar çalıştırılması için yapılması gereken tek şey debriyaj pedalına dokunmak. Söz konusu sistem, şehir içi trafikte 100km’de ortalamada 1 litrelik yakıt ve önemli oranda CO2 tasarrufu sağlıyor. Stop&Start sistemi hız kesme/ frenleme enerjisi depolama sistemi Energy Smart Management (ESM) teknolojisi ile kombine edilmiş.
 
SPORTİF GT-LINE SERİSİ
Megane gamına yeni eklenen GT-Line, sportif özellikler, sürüş konforu ve ekonomiyi birarada arayan müşteriler için düşünülmüş. Bumerang şeklindeki LED farlar, kırmızı dikişli döşeme, spor direksiyon simidi, alüminyum spor pedallar, kapı eşikleri ve GT-Line imzalı ön panel şeridi, koruma barları üzerindeki özel «GT-Line» logoları bu yeni versiyona özel detaylardan bazıları. GT-line, koyu metal ve parlak karbon dokunuşlar ile farklılığını ortaya koyuyor. Bu özel versiyonda, geniş ön hava kanalları, sportif ön tampon, arka tampona entegre difüzör, 17 inç Celsium tipi koyu renk aliminyum alaşımlı jantlar gibi ekipmanlar standart olarak sunuluyor. Daha da önemlisi daha sportif bir sürüş sağlamak için GT-Line versiyonları daha sportif olan Mégane Coupe şasisi ile donatılmış.

Kabin içinde ise dış tasarımda olduğu gibi sportif bir görünüm göze çarpıyor. Özel döşemeler, spor gösterge paneli, spor direksiyon simidi, sportif kapı iç panelleri ile görünüm tamamlanıyor.
 

ÇOK OKUNANLAR