YENİ MODELLER › Makyajlı Hyundai i20 gün ışığına çıktı...

Makyajlı Hyundai i20 gün ışığına çıktı...

26 Nisan 2018 / 16:47 Hyundai'nin küçük sınıf modeli i20 makyajın ardından daja iddialı bir seçeneğe dönüştü

Makyajlı Hyundai i20 gün ışığına çıktı...

Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasında üretilerek 40’tan fazla ülkeye ihraç edilen i20 modeli makyajlandı. Şık tasarım öğeleri ile elişmiş bağlantı ve güvenlik özelliklerine kavuşan i20, Hatchback, Coupe ve Active olmak üzere üç farklı gövde tipine sahip.

Hyundai’nin yeni nesil basamaklı ızgarasıyla sunulan makyajlı i20, arka bölümündeyse tamamen yeni bir tasarım sunuyor. Phantom siyah tavan ve daha da fazla kişiselleştirme için 12 farklı gövde rengiyle satışa sunulacak olan i20’de 15 ve 16 inçlik yeni tip alüminyum alaşımlı jantlara yer veriliyor.1.0 lt, 1.2 lt ve 1.4 litrelik üç farklı benzinli ve bir adet de 1.4 litrelik dizel motor seçeneğine sahip olan otomobilde tüketimi düşürmeye yardımcı olan Stop&Go (ISG) sistemi de standart olarak sunulacak. Otomobilin 120 beygirlik 1.0 litrelik T-GDI motor seçeneğinde 7-ileri DCT şanzıman da alınabilecek. Ayrıca makyajlı i20, İleri Çarpışma Önleme Asistanı (FCA), Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS), Şeritte Kalma Yardımcısı (LKA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW) ve Uzun Far Asistanı (HBA) gibi Hyundai SmartSense aktif güvenlik özelliklerine de sahip.

Apple Car Play ve Android Auto özellikli yedi inçlik yeni nesil multimedya sistemi de aracın iç mekanındaki en büyük yeniliği. Ayrıca mobil cihazların şarj edilmesi için makyajlı modelde ikinci bir USB portuna daha yer verilmiş. Makyajlı i20, yaz aylarında satışa sunulacak.

ÇOK OKUNANLAR