SEKTÖREL › Makyajlı Fiesta'nın ön satışına başlandı

Makyajlı Fiesta'nın ön satışına başlandı

07 Aralık 2012 / 20:55 33.311 TL'den başlayan fiyatlarla ön satışına başlanan makyajlı Fiesta, Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor

Makyajlı Fiesta'nın ön satışına başlandı
Ford Fiesta; makyajlı tasarımı ve teknolojik özelliklere sahip Trend ve Titanium donanım seviyeleri ile 33.311 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Ön satış avantajından faydalanacak olanlar, Fiesta'larını 2013 yılının Şubat ayı içerisinde teslim alacaklar.

Yeni yüzüyle daha sportif bir görünüme sahip olan Fiesta, ters trapezoid şeklindeki ön ızgarası, yeni far tasarımı, LED teknolojili gündüz farları ve yeni motor kapağı ile dikkat çekiyor. Bunun yanında otomobilde değişen tek şey tasarım değil; Fiesta, artık Ford'un üst sınıf araçlarında bulunan teknolojik özelliklere de sahip. Sürücülerin düşük hızlardaki çarpışmalardan kaçınmasına yardım etmek için tasarlanan Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi özelliğiyle donatılan Fiesta, Ford SYNC araç içi iletişim sistemiyle de fark yaratıyor. Ford SYNC, sürücülerin sesli komutlarla telefon görüşmesi yapmasına ve Bluetooth ya da USB yoluyla bağlanmış müzik cihazlarından istediği şarkıyı seçmesine olanak tanıyor. SYNC sistemi aynı zamanda, olası bir kazadan sonra araçtaki yolcuları, o bölgeye uygun dili kullanarak 112 acil yardım birimlerine bağlayan Ford Acil Durum Yardımı özelliğine de sahip.

Yeni Fiesta, bu sınıfta ilk kez sunulan MyKey özelliği ile de, genç sürücülerin direksiyon başında maruz kaldığı risklerin azaltılmasına olanak tanıyor. Sistem, kişiye tanımlı özel anahtarlar aracılığıyla aracın maksimum hız ve müzik düzeyi limitlerini sürücüye göre belirliyor. Ayrıca, emniyet kemerleri takılıncaya kadar müzik sisteminin sesi açılamıyor ve sürücüye yardımcı sistemler ile güvenlik özellikleri devre dışı bırakılamıyor.

Fiesta, makyajla birlikte yenilenen motor gamı ile de kullanıcılarına daha ekonomik ve performanslı seçenekler sunuyor. 1.0 litre 3 silindirli 100 bg benzinli, 1.5 litre TDCi 75 bg dizel ve PowerShift şanzımanlı 105 bg gücündeki 1.6 litrelik motorlar Fiesta'nın yeni motorlarını oluşturuyor. Bunun yanında 96 bg’lik 1.4 litre Duratec benzinli motor ve 82 bg’lik 1.25 litre Duratec motor da Fiesta ürün gamında yer almaya devam ediyor.

ÇOK OKUNANLAR