SEKTÖREL › LPG'li Dacia'lar satışa sunuldu

LPG'li Dacia'lar satışa sunuldu

01 Şubat 2011 / 23:16 Dacia, Landi renzo işbirliğiyle geliştirdiği fabrika çıkışlı LPG'li modellerini Türkiye pazarına sundu

LPG'li Dacia'lar satışa sunuldu

Dacia'nın fabrika çıkışlı LPG'li araçları satışta. LPG seçeneği, Logan, Sandero ve Logan MCV 7 kişilik binek modellerinde sunuluyor ve diğer tüm ürün gamında olduğu gibi 3 yıl veya 100.000 km garantiyle satılıyor.Dünyanın önde gelen kit üreticilerinden Landi renzo ile yapılan işbirliği sonucunda geliştirilen LPG kitleri Dacia modelleri için özel olarak tasarlanmış. LPG için ayrıca motor supapları güçlendirilerek kalibrasyonu yapılmış ve elektronik kontrol ünitesi revize edilmiş. Çelik ve diğer kompozit malzemelerden imal edilen LPG deposunun 5 güvenlik aksesuarıyla güvenlik anlamında hiçbir endişeye yer bırakmayacak şekilde tasarlandığı açıklanıyor. Bu aksesuarlar arasında: çek valf, %80 dolum sınırlayıcısı, debi sınırlayıcısı, elektro valf ve güvenlik supabı yer alıyor. Simit tipi LPG deposu stepne yuvasına sabitlenmiş. Bu nedenle LPG'li Dacia modellerinde stepne yerine lastik tamir kiti sunuluyor.

Dacia LPG'yi geliştirirken güvenlikle birlikte kolay kullanıma da önem vermiş ve bu yüzden LPG dolum ağzı benzin dolum ağzının hemen yanına konumlandırılmış. LPG'li Dacia modellerin sahipleri araçlarının bakım ve onarımlarını özel olarak eğitilmiş Renault-Dacia yetkili servislerinde yaptırabilecekler.

ÇOK OKUNANLAR