SEKTÖREL › Lodgy'nin Fransa'daki baz fiyatı 9900 Euro!

Lodgy'nin Fransa'daki baz fiyatı 9900 Euro!

02 Mayıs 2012 / 23:22 Dacia'nın uygun fiyatlı MPV modeli Lodgy, Türkiye'de ilk kez İstanbul Autoshow'da sergilenecek

Lodgy'nin Fransa'daki baz fiyatı 9900 Euro!
Dacia; Logan, Sandero ve Duster’dan sonra ürün gamına yepyeni bir model ekliyor. Lodgy adını taşıyan bu otomobil, 4.50 metrelik uzunluğu ve 1.75 metrelik genişliğiyle C-segmenti bir MPV olma özelliğine sahip. 5 ve 7 kişilik iki farklı versiyonu bulunan Lodgy, geniş bir kabin ve hacimli bir bagaj sunuyor. Otomobilin yedi koltuklu versiyonunda çıkarılabilir bir üçüncü koltuk sırasına yer verilirken, bu koltukta sınıfının en iyisi diz ve baş mesafesinin sunulduğu açıklanıyor. Aracın bagajı da sınıfının en iyileri arasında. Lodgy, beş koltuklu şekilde 827 dm3 bagaj hacmi sunarken, sözkonusu hacim, arka koltuk sırası çıkarıldığında 2,617 dm3‘e çıkıyor. Yedi koltuklu versiyonun bagaj hacmi, tüm koltuklar takılı haldeyken 207dm3, en arka koltuk sırası katlandığındaysa 634 dm3 oluyor. Lodgy’nin ayrıca iç mekanı da ekipman düzeyine bağlı olarak 20.5 ila 30 litre arasında saklama bölmesi sunuyor.

Dacia Lodgy, 90 ve 110 bg gücünde 1.5 litrelik dCi motorlarla satışa sunulacak. Her ikisi de Dacia’nın eco² imzası ile uyumlu olan 1.5 dCi motorun 90 bg'lik versiyonunda 4.2 litre/100km'lik tüketime imza attığı açıklanıyor. Bu motor 5-ileri manuel şanzıman ile birlikte sunulurken, 110 bg'lik versiyonsa 6-ileri şanzımanla kombine edilmiş.

Lodgy, Dacia ürün gamında ilk kez yer verilen donanım özelliklerine sahip. Ön panele entegre edilmiş dokunmatik 7 inçlik ekrana sahip MEDIA NAV multimedya/navigasyon sisteminin de sunulduğu araçta hız sınırlayıcı ve arka park sensörleri. USB ve bluetooth gibi donanımlar da alınabiliyor. ABS ve ESP’nin standart olarak sunulduğu Lodgy'de iki yan hava yastığı ise opsiyon listesinde.

Lodgy, kısa bir süre önce hizmete giren dünyanın ilk sıfır karbon ve sıfır atıklı otomobil fabrikası olan Tanger tesislerinde üretilen Lodgy, Fransa’da 9.900 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Dacia’nın yeni MPV’si Avrupa’da Mayıs ayında satışa çıkarken, Türkiye’de ise ilk gösterim 2012 İstanbul Autoshow’da gerçekleştirilecek.

ÇOK OKUNANLAR