KAMPANYALAR › Land Rover Range Rover Autobiography

Land Rover Range Rover Autobiography

15 Şubat 2011 / 02:20 Land Rover, Range Rover modelini Autobiography Ultimate Edition paketiyle sunarak özel şoförlü müşterilere odaklanıyor

Land Rover Range Rover Autobiography
Land Rover markasının amiral gemisi olan Range Rover'ın donanımıyla yetinemeyenlere Autobiography Ultimate Edition adlı özel bir seri sunuluyor. Bu özel seriyi farklı kılansa, daha çok sürücü koltuğu yerine arka koltukta oturmayı tercih eden seçkin müşterilere benzersiz bir deneyim yaşatma arzusu olarak göze çarpıyor.

Otomobile arka kapıdan binildiğinde dikkat çeken en büyük unsur, ayrı ayrı konumlandırımış yüksek el işçiliğine sahip iki adet deri koltuk oluyor.Elektrikli,ısıtmalı ve masaj fonksiyonlu koltuklar, yüksek kalitede ahşap ve alüminyumun harmanlanmasıyla oluşan bir bölmeyle ayrılıyor. Burası kol dayama, laptop sehpası, içki dolabı olarak kullanılabiliyor. Ön koltuk kafalıklarınaysa 2 adet iPad yerleştirilmiş. Otomobilin genelinde yüksek kalite deri kaplamalar ve Kalahari ahşap kaplamalar kullanılıyor. Ayrıca bagaj alanı da “Tik” adlı bir Hint meşesiyle kaplanmış. İç mekanda renk kombinasyonu koyu kiraz ya da Arabica tonlarında alınabiliyor.

Otomobil, Roussillion kırmızı ya da Otago Stone adlı 2 farklı renk seçeneğiyle sunulacak. Lüks SUV, seriye özel 20 inçlik çok kollu jantlar, “atlas” tarzı özel ön radyatör ızgarası, krom yan hava girişleri ve yan basamaklarıyla azla yetinemeyenlere göz kırpıyor.

Bu özel Range, 4.4 litre TdV8 dizel veya 5.0 litre V8 Supercharged benzinli üniteyle alınabiliyor. Dizel motor 313 bg güç ve 700 Nm tork değerlerine sahipken, superchargerlı benzinli motorsa 510 bg güç ve 625 Nm tork değerleri sayesinde otomobili 0’dan 96 km/s hıza çıkarabilmek için 5.9 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Autobiography Ultimate Edition’dan sadece 500 adet üretilmesi planlanıyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR