YENİ MODELLER › Lancia Thema

Lancia Thema

15 Şubat 2011 / 04:03 Lancia'nın amiral gemisi olarak pazara sunulacak olan Thema, Chrysler 300'ün ikiz kardeşi olarak tanımlanabilir

Lancia Thema
Lancia’nın ilk olarak 1984 yılında yollara çıkan amiral gemisi Thema’nın yeni nesli, Chrysler 300 baz alınarak geliştirilen arkadan itişli bir otomobil. Ekim ayından itibaren öncelikli olarak Avrupa pazarlarında satışa sunulacak olan yeni Lancia Thema, boyutlar, konfor ve etkileyici görsellik gibi tipik Amerikan öğelerini, şık İtalyan iç/dış tasarım detayları ve lüks unsurlarla süslenmiş donanım özellikleriyle kombine ediyor.

5 metreyi aşan bir uzunluğa, 1.5 metreyi aşan yüksekliğe ve 1.9 metreye varan bir genişliğe sahip olan otomobil 3 metreyi aşan aks mesafesiyle de dikkat çekiyor. Güçlü krom ızgarayı taçlanlandıran Lancia logosu, C şeklindeki LED teknolojili farlar ve kaslı motor kaputu araca ilgi çekici bir görünüm kazandıran detaylar arasında.

Yeni Lancia Thema, Avrupa yollarına hepsi otomatik şanzımanla kombine edilmiş 6 silindirli üç farklı motorla çıkacak. 292 bg güç ve 353 Nm tork üreten V6 benzinli motor, 8 ileri vitesli otomatik şanzımanla birlikte sunulacak. Thema’da görev yapacak. Euro 5 normuna uyumlu Pentastar Serisi benzinli motorlu versiyon, modern otomatik şanzımanın etkisiyle ortalama 8.3 litrelik yakıt tüketim değeri sunuyor. Lancia Thema 3.6 V6, 230 km/s’lik maksimum hıza erişirken, 0-100 km/s’lik hızlanmasını 7.2 saniyede tamamlıyor. İtalyan VM tarafından üretilen ve 190 bg ile 224 bg’lik iki ayrı güç seçeneği sunan turbodizel güç ünitesiyse 5 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş.

ÇOK OKUNANLAR