› Lamborghini Urus

Lamborghini Urus

20 Nisan 2012 / 19:49 Lamborghini'nin merakla beklenen SUV modelinin fotoğrafları Auto China 2012 öncesinde basına sızdırıldı

Lamborghini Urus
Lamborghini SUV sınıfına giriyor ve bunu marka kimliğine uygun, agresif tasarımlı 'Urus' modeliyle yapıyor. Bu merakla beklenen Lambo'nun fotoğrafları Auto China 2012 fuarı öncesinde basına sızdırıldı.

Tıpkı Aventador J gibi metalik kırmızı renkte olan ilk örnek, bir Lamborghini olduğunu açıkça ortaya koyan bir tasarıma sahip. Siluetiyle yüksek bir coupe'yi anımsatan 'Urus', her ne kadar aslında hiçbir benzerliği olmasa da markanın geçmişteki LM002 modelinin manevi halefi olarak gösteriliyor.

Hafiflik stratejisiyle şekillenen ve güçlendirilmiş karbonfiber kompozit malzemelerin kullanıldığı Lamborghini Urus çok güçlü bir SUV olacak. 5.2 litrelik V10 motorla donatılacağı söylenen aracın yaklaşık 600 beygir gücünde olacağı belirtilmekte. Urus için hedef alınan pazarlar başta ABD olmak üzere İngiltere, Almanya, Rusya, Ortadoğu ve Çin olarak açıklanıyor ve yıllık üretim hacminin yaklaşık 3.000 araç olabileceği tahmin ediliyor.

ÇOK OKUNANLAR