SEKTÖREL › Kişiye özel tasarımda Türk imzası!

Kişiye özel tasarımda Türk imzası!

15 Nisan 2013 / 12:17 Erbakan Malkoç yönetimindeki Dizayn VIP, tasarımlarını 25 farklı ülkeye ihraç ediyor

Kişiye özel tasarımda Türk imzası!
Üst segment araçlara yönelik çalışmalarıyla adını duyuran Erbakan Malkoç yönetimindeki Dizayn VIP, tasarımlarını Almanya, İngiltere, Fransa ve İtalya başta olmak üzere 25 farklı ülkeye ihraç ediyor. Yüzde yüz yerli üretim yapan, tamamen el işçiliğiyle Türk mühendisler ve ustalar tarafından daha lüks ve donanımlı hale getirilen araçlar, altın kaplamadan, devekuşu derisine kadar özel malzemeler kullanılarak adeta yeniden yaratılıyor.

“İnsanların nasıl özel terzileri ve kuaförleri oluyorsa özel tasarlanmış otomobilleri de olmalıdır” düşüncesiyle 1992 yılından bu yana hizmet veren Dizayn VIP ekibi, seri üretim yerine kişiye özel butik üretim yapıyor. 100 kişilik deneyimli kadrosu ile Türkiye’de Avrupa standartlarının üstünde tasarım yapan Dizayn VIP, dünyanın önde gelen isimlerine araç tasarımları yaparak üretiminin büyük bir kısmını ihraç ediyor.

Türkiye ve dünyada önemli birçok ismin araçlarını, zevkleri doğrultusunda tasarlayarak konforlu yaşam alanları yaratan firma, otomobil dizaynının yanı sıra; minibüs, otobüs, karavan, yat, helikopter ve jetlerin içini de dizayn ediyor. Türkiye’de Avrupa standartlarında tadilat ve TİP onay belgeli bir şirket olan Dizayn VIP, bu bakımdan Avrupa’ya ihracat yapabilen tek firma unvanına sahip.

ÇOK OKUNANLAR