SEKTÖREL › Kırmızı noktalı Mazda6!

Kırmızı noktalı Mazda6!

05 Nisan 2013 / 00:46 Sınıfının en sportif tasarımlarından birini sunan yeni Mazda6, 2013 Red Dot tasarım ödülüne layık görüldü

Kırmızı noktalı Mazda6!
Tasarımıyla büyük beğeni toplayan yeni Mazda6, 37 kişilik red dot jürisinin oylarıyla ödüle layık görüldü. Dokuz kritere göre adayları değerlendiren bağımsız tasarım uzmanları, yüksek tasarım düzeyi gibi nitelikleri sebebiyle KODO’dan esinlenilen Mazda6’yı ödüle layık gördü. Mazda’nın yeni nesil araçlarında kullandığı tasarım konsepti olan KODO'nun günümüze kadar kazandığı diğer ödüller arasında Auto Bild’in 2012 Avrupa Tasarım Ödülü (Mazda CX-5, ilk KODO modeli) ve Alman Tasarım Konseyi’nin 2012 Otomotiv Markası Yarışması'nda konsept araç kategorisinde elde ettiği birincilik (Mazda Takeri) yer alıyor.

Mazda’nın Avrupa Ar-Ge Merkezinin baş tasarımcısı Peter Birtwhistle konuya ilişkin olarak şunları dile getiriyor: “Yeni Mazda6 ile birlikte, izleyenlerin duyularını harekete geçirerek, gördüğünüz an aracı sürme isteği yaratan ödünsüz bir denge ve orantı ile etki bırakmayı amaçladık. Ürün tasarımı için alınan red dot ödülü, KODO’nun kişilik kazandırdığı cesur ifadelerle Mazda’da neyi başardığımızın oldukça yüksek bir kanıtıdır.”

ÇOK OKUNANLAR