SEKTÖREL › Kia'ya dört tasarım ödülü daha!

Kia'ya dört tasarım ödülü daha!

14 Mart 2013 / 20:15 Kia, 2013 Red Dot ödüllerinde dört farklı modeliyle ödül alarak bu konudaki başarısını yineledi

Kia'ya dört tasarım ödülü daha!
Galiba Kia'nın Red Dot jürisinde tanıdıkları var! Tasarım alanındaki bu önemli ödüle daha önce de pekçok kez layık görülen Kia, şimdi de 4 farklı modeliyle Red Dot'a damgasını vurdu. Yeni Kia pro_cee’d  ürün tasarımı kategorisinde “ En iyinin iyisi” ödülünü alırken, cee’d, cee’d Sportswagon ve Carens modelleri de ödül almaya hak kazandı.

Kia pro_cee’d böylece, daha satışa sunulmadan iF Tasarım ödülü ve Red Dot “En iyinin iyisi” ödülünü almış oldu. 2013 yılında alınan 4 Red Dot ödülü ile Kia, 2009 yılından beri aldığı Red Dot ödülllerinin sayısını ona çıkarmış oldu. Kia, bu prestijli ödülü daha önce de Soul, Venga, Sportage, Optima, Rio ve Picanto modelleriyle almıştı.

Kia Motors Başkanı ve Tasarımın başındaki isim Peter Schreyer, “Tüm cee’d ailesinin Red Dot ödülü alması bizi çok gururlandırdı. Özellikle pro_cee’d’in “En iyinin iyisi” ödülü bizim için çok anlamlı. Bu ödülü daha önce de Optima modelimiz ile almıştık, şimdi bir başka modelimizin jüriden en yüksek dereceleri almaya hak kazanması, tasarım anlamında doğru yolda olduğumuzu bize bir kez daha göstermiş oldu.” yorumunu yapıyor.

ÇOK OKUNANLAR