SEKTÖREL › Kia Sportage, sınıfının en güvenlisi seçildi

Kia Sportage, sınıfının en güvenlisi seçildi

08 Şubat 2011 / 01:42 Euro NCAP’in 2010 yılı test sonuçlarına göre Kia Sportage, küçük 4x4 kategorisinin en güvenli aracı seçildi

Kia Sportage, sınıfının en güvenlisi seçildi
2010 yılında toplam 29 araç, Euro NCAP’in güvenlik testlerinden geçti. Bu araçlardan sadece % 65’i en yüksek puan olan 5 yıldız almaya hak kazandı. Beş farklı kategoride değerlendirilen araçların içinden en yüksek puan alanlar, kendi kategorilerinin en güvenilir araçları oldular.

Kia Sportage, yetişkin yolcu güvenliğinden %93, çocuk yolcu güvenliğinden %86, yaya güvenliğinden %49 ve sürüş güvenliği sisteminden %86 alarak son derece yüksek skorlarla 5 yıldızın sahibi oldu. Bu yüksek skorlar Kia Sportage’ın 2010 yılının en güvenilir 4x4 aracı seçilmesini sağladı.

Kia’nın lider SUV modeli Sportage ülkemizde, 2010 yılının Mayıs ayında satışa sunuldu. Yeni Sportage modeli ile birlikte standart olarak sunulan aktif güvenlik teknolojileri arasında EBD destekli ABS fren sistemi, ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) ve HAC (Yokuşta Kalkış Desteği Kontrolü), DBC (Yokuşta Fren Kontrolü), TCS (Çekiş Kontrol Sistemi) gibi farklı güvenlik donanımları bulunuyor. Yeni Sportage, ülkemizde standart olarak altı hava yastığı ile satışa sunuluyor. Çift ön,  yan ve perde hava yastıkları, tüm yolcular için maksimum koruma sağlıyor. Ayrıca, ön koltuklarda standart olarak aktif kafalıklar bulunuyor.

ÇOK OKUNANLAR