SEKTÖREL › Jetta Hybrid'in Avrupa prömiyeri burada!

Jetta Hybrid'in Avrupa prömiyeri burada!

20 Ekim 2012 / 21:05 Volkswagen, İstanbul Autoshow’da Jetta Hybrid modelinin Avrupa prömiyerini gerçekleştiriyor

Jetta Hybrid'in Avrupa prömiyeri burada!
Volkswagen Binek Araç İstanbul Auto Show’da otomobil tarihinin efsane modelleri arasında yerlerini alan Golf ve Beetle modellerinin yeni nesillerini otomobil severlerle buluşturacak. Fuar’da ayrıca Volkswagen’in ilk kez 1.4 litrelik TSI motorda kullandığı hybrid teknolojisine sahip Jetta Hybrid’in de Avrupa Prömiyeri gerçekleştirilecek.150 bg’lik güç sağlayan yüksek teknolojili TSI motor ve sıfır emisyonlu 20kW’lik (27 bg) elektrik motoruna sahip Jetta Hybrid'in son derece performanslı ve verimli bir sürüş sunduğu açıklanıyor. Yapılan açıklamaya göre bu otomobil geleneksel sürüş sistemleriyle karşılaştırıldığında yüzde 20 daha az yakıt tüketiyor. Şehir trafiğinde, yakıt ekonomisi avantajı yüzde 30’a kadar çıkan Jetta Hybrid, ayrıca sadece elektrikli modda kullanıldığında sıfır emisyon değeri veriyor.

Yeni Golf merakla bekleniyor
1974 yılında pazara sunulmasıyla birlikte yeni bir sınıfın oluşmasını sağlayan ve bugüne kadar 30 milyon adede yakın bir satış rakamına ulaşan Golf modelinin yedinci nesli Kasım ayı ortasından itibaren biri dizel olmak üzere dört farklı motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Volkswagen’in MQB ‘Modular Transverse Matrix’ platformu üzerinde yeniden tasarlanan Golf, yeni multimedya sistemleri, standart sunulan gelişmiş güvenlik ve sürüş destek sistemleri, yeni iç ve dış tasarımıyla dikkat çekiyor.

Beetle artık daha sportif
Volkswagen Binek Araç, İstanbul Autoshow’da bir başka efsane modelini daha otomobil tutkunlarıyla buluşturuyor: Beetle modelinin yeni nesli ‘The Beetle’. Türkiye’de, DSG şanzımana sahip 1.4 TSI 160 bg ve hem DSG hem de manuel şanzımanla sunulan 1.2 TSI 105 bg benzinli motorlarla yer alacak olan ‘The Beetle’, tasarımı, fiyatı ve yüksek standart donanım listesiyle son derece iddialı. The Beetle, Beetle ve Design olmak üzere iki farklı donanım seviyesine sahip.

Fuardaki Volkswagen standında ayrıca, geçtiğimiz günlerde satışa sunulan ve Trend & Fun ile Sport & Style donanım seviyelerinde alınabilen Tiguan modelinin DSG şanzımanlı 150 bg'lik1.4 TSI versiyonu ve yine Tiguan’ın 122 bg'lik 1.4 TSI Sport&Style R line versiyonu da bulunuyor. 2012 yılında satışa sunulan CC modeli, aralarında BlueMotion ve GTI versiyonlarının da bulunduğu Polo modelleri, Passat BlueMotion ve Passat Variant, Touareg, Jetta ve Scirocco GTS de Volkswagen standında görülebilecek modeller olacak.

Volkswagen Binek Araç ayrıca Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan Polo WRC'nin cadde versiyonu olan Polo WRC Street Car’ı da otomobil tutkunlarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor.
 

ÇOK OKUNANLAR