YENİ MODELLER › Jaguar XE, Türkiye’nin beğenisine sunuldu

Jaguar XE, Türkiye’nin beğenisine sunuldu

23 Mayıs 2015 / 01:09 Ülkemizde Borusan Otomotiv tarafından temsil edilen Jaguar, Autoshow’da sekiz otomobil tanıtıyor

Jaguar XE, Türkiye’nin beğenisine sunuldu

2014’ün üçüncü çeyreğinden itibaren Türkiye’de Borusan Otomotiv tarafından temsil edilen Jaguar, 650 m²’lik standında sekiz araç ile ürün gamındaki mevcut tüm modelleri tanıtıyor. İstanbul Autoshow’da XE, XF, XJ, F-Type Coupe ve F-Type Convertible modellerini görücüye çıkaran Jaguar, Türkiye’de premium segmentin güçlü bir oyuncusu olmayı amaçlıyor.

Türkiye lansmanı Autoshow’da gerçekleşecek olan XE, markayı farklı bir noktaya taşımayı hedefliyor. Jaguar Land Rover’ın kendi üretimi olan 180 bg’lik 2-litre hacimli Ingenium dizel motoru ile, hem performans hem de yakıt ekonomisini bir arada sunan XE fabrika verilerine 0’dan 100 km/s’ye 7.8 saniyede çıkarken, 4.2 lt/100km’lik ortalama yakıt tüketim değeri sunuyor. Maksimum hızı 225 km/s olan XE, tasarımı ile ağabeylerinin şıklığını yansıtmayı başarıyor.

Zengin bir standart donanıma sahip olan XE ile birlikte şerit terk ikaz sistemi ve akıllı acil durum fren desteği gibi güvenlik donanımlarının standart olarak yer alıyor. Jaguar yeni modelinin ülkemizdeki başlangıç fiyatını ise 70.000 euro olarak duyuruyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR