SEKTÖREL › İspanya'da yılın spor otomobili Alfa 4C!

İspanya'da yılın spor otomobili Alfa 4C!

04 Haziran 2013 / 18:46 Alfa Romeo 4C, İspanya'nın en saygın ekonomi gazetelerinden El Economista tarafından, '2013'ün En İyi Spor Otomobili' seçildi

İspanya'da yılın spor otomobili Alfa 4C!
Dünya lansmanı geçtiğimiz yıl Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen Alfa Romeo 4C’ye İspanya’dan ödül geldi. İspanya’nın en saygın ekonomi gazetelerinden El Economista tarafından “2013’ün En İyi Spor Otomobili” seçilen Alfa Romeo 4C, El Economista’nın 4. kez düzenlediği yarışmada okuyucu oylarının %50’den fazlasını almayı başardı.
 
Alfa Romeo mühendisleri tarafından tasarlanan ve Maserati’nin İtalya’daki Modena fabrikasında üretilen süper coupe modeli 4C, alüminyum malzemeden yapılan ortada konumlanmış 4 silindirli 1750 cc’lik turbo benzinli motora, çift kavramalı TCT otomatik şanzımana ve arkadan itişli aktarmaya sahip. Yaklaşık 4 metre uzunluğunda olan 4C, karbon ve alüminyum kullanılan gövde ve şasi unsurları sayesinde 4 kilogram başına 1 bg’den fazla güç üretmesiyle de dikkat çekiyor. 4C maksimum 250 km/s hıza ulaşırken, 0-100 km/s hızlanmasını ise sadece 4.5 saniyede tamamlıyor.

Nihai halini almamış konsept modeliyle, aralarında Alman AutoBild dergisi tarafından verilen “2011 Yılının Tasarım Ödülü” ve İngiliz WhatCar dergisi tarafından verilen “2013 Yılının En Heyecan Verici Otomobili Ödülü”nün de bulunduğu birçok uluslararası başarıya imza atan Alfa Romeo 4C, markanın yeni modellerinin gösterişli habercisi olarak dikkat çekiyor. 

ÇOK OKUNANLAR