SEKTÖREL › İkinci elde büyük yatırım...

İkinci elde büyük yatırım...

28 Aralık 2016 / 14:00 İkinci el otomobil ticaretinde en geniş kapsamlı proje olan Otostat, Gülan Grup tarafından hayata geçiriliyor

İkinci elde büyük yatırım...

Otomotiv sektörünün öncü markalarının yetkili bayileri, 2’nci el pazarında hizmet veren firmalar, galeriler ve otomobil tedarikçilerini bir arada toplayacak olan Otostat, TEM Sancaktepe’de kuruluyor. 130 bin metrekarede, teras dahil 4 katlı bir kompleks olacak şekilde yapımına devam edilen ve 340 bağımsız birimden oluşacak olan Otostat projesi 200 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirilecek.

İşyerlerinin metrekare fiyatları 4.500 ile 6.000 TL arasında değişen Otostat projesinin birinci etabı 2017 yılının son çeyreğinde hizmete girecek. 2018 yılı sonunda tamamlanacak kompleksteki işyerlerinin yüzde 10’u ise şimdiden satılmış durumda. Otostat projesinde her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Cafe ve restaurantların yer aldığı sosyal alanları da içine alan bir atrium mantığı ile hareket edilen Otostat’da; çalışanların ve müşterilerin her türlü ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanacağı açıklanıyor. Şehir dışından gelecek olanlar için toplantı salonlarının da yer aldığı 24 odalı bir otel de Otostat kompleksi içinde bulunacak.

Otostat’a gelecek olanlar aynı zamanda düzenlenecek müzayedelere de katılabilecek. Satılmak istenilen araçların tüm ekspertiz, bakım, onarım, kuaför ve fotoğraflama hizmetleri de Otostat çatısı altında tamam¬lanacak ve satışı gerçekleştirilen bu araçlar da Otostat garanti kapsamı içinde olacak.

ÇOK OKUNANLAR