SEKTÖREL › Ibiza yeni donanım paketlerine kavuştu

Ibiza yeni donanım paketlerine kavuştu

19 Mart 2018 / 10:49 Yeni SEAT Ibiza'nın FR ve Xcellence versiyonları Türkiye pazarına sunuldu...

Ibiza yeni donanım paketlerine kavuştu

Geçen yılın Ağustos ayı itibarıyla, Style donanımıyla Türkiye’de satışa sunulan yeni Ibiza, artık FR ve Xcellence donanım paketleriyle de alınabiliyor. Xcellence paketinin daha sofistike ve çarpıcı bir tasarımla birlikte kullanıcı dostu ve işlevsel donanımları tercih eden yeni müşterilere hitap ettiği açıklanırken, FR ise sportif bir otomobil arayanlara uygun özellikler sunuyor.

Sportif ve dinamik sürüş özelliklerine sahip Ibiza FR ve konfor özelliklerinin ön plana çıktığı Xcellence versiyonlarının her ikisinde de, 115 bg gücünde 1-litrelik 3-silindirli benzinli turbo motor ve 7 ileri DSG şanzıman görev yapıyor..

FR ve Xcellence versiyonlarındaki LED iç ortam aydınlatması, kırmızı ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğiyle yer alıyor. Ibiza’daki tüm ışıklarda (farlar, kontrol paneli, göstergeler ve arka sis lambaları) bu segmentte ilk kez tümüyle LED kullanılmış.

FR versiyonunda, arka difüzör, özel ön ızgaralar, arka tamponun her iki yanında egzoz çıkışları, spor süspansiyon ve özel siyah renk gibi tasarım unsurları yer alıyor. Bunların yanı sıra şasi 15 mm alçaltılmış ve süspansiyon ayarında da bazı değişikliklere gidilerek amortisörler daha sert hale getirildi. SEAT Ibiza'nın FR donanımında spor FR döşeme ve direksiyon, 8 inç dokunmatik multi-medya sistemi, ön kol dayama, 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, arka park sensörü ve SEAT Sürüş Profili gibi özellikler standart olarak sunuluyor. Bu versiyon, lansmana özel kampanya dahilinde 90.900 TL’lik tavsiye edilen fiyatlarla satışa sunuluyor.

Xcellence donanımında ise özel döşeme, 8” renkli dokunmatik multi-medya sistemi, ön kol dayama ve KESSY anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi gibi özellikler standart olarak sunuluyor. Xcellence'ın lansmana özel kampanya fiyatı ise 88.900 TL olarak belirlenmiş.

ÇOK OKUNANLAR