SEKTÖREL › Hyundai'nin ikonları fuarda...

Hyundai'nin ikonları fuarda...

02 Kasım 2012 / 23:31 Hyundai, fuarda güncel model gamının yanısıra yeni Santa Fe, ix35 Fuel Cell ve i-oniq gibi üç yeni otomobilini de sergiliyor

Hyundai'nin ikonları fuarda...
Hyundai, İstanbul Autoshow 2012'nin, 1 Kasım tarihindeki basın gününde yeni modellerini, çarpıcı konsepti i-oniq'i ve güncel ürün gamını, güzelliğiyle herkesi büyüleyen Eda Taşpınar ve yeni nesil tüm Hyundai modellerinin yaratıcısı olan Thomas Bürkle eşliğinde tanıttı. Markanın standında hem güncel model gmaı, hem de yeni Santa Fe, ix35 Fuel Cell ve i-oniq gibi üç yeni etkileyici otomobil tanıtıldı.

Moda ikonu ve trendsetter Eda Taşpınar, Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan’ın açılış konuşmasından sonra sahne alarak Thomas Bürkle ile yeni nesil Hyundai modellerinin nasıl tasarlandığı, nelerden ilham alındığı hakkında konuştu. Doğadan ilham alan eşsiz tasarımlara sahip i-oniq, Santa Fe ve geleceğin teknolojisiyle üretilen dünyadaki ilk seri üretim hidrojenli model olan ix35 Fuel Cell gibi tüm yeni otomobillerin yaratıcısı olan Thomas Bürkle, estetik hatların bir otomobilde oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan ise yaptığı açılış konuşmasında, “Hyundai olarak, modern premium marka olma yolunda önemli bir değişim sürecinin içinde bulunuyoruz. Bu değişimi yaşarken, pazara ulaşılabilir ürünler sunma politikamızdan taviz vermeden daha yüksek kalite ve daha üstün özelliklere sahip modeller yaratmaya devam ediyoruz. Dünya çapında her modelimiz için aldığımız sayısız ödül de doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor. 2012’nin ilk 9 aylık döneminde, dünyada geçen yıla göre satışlarımızı yüzde 7,9 oranında artırarak 3,2 milyon adetlik satış rakamına ulaştık” dedi.

Karaarslan ayrıca, “ Bildiğiniz gibi İzmit fabrikamızın kapasitesini de yepyeni bir modelin üretimiyle ikiye katlayıp 2014 itibariyle 200 bin adede çıkaracağımızı açıklamıştık. Yan sanayi ile birlikte  toplam 1.1 milyar TL tutarındaki bu yatırım, Hyundai’nin Türkiye’ye olan güveninin en büyük kanıtıdır. Yatırım tutarı, ek istihdamı ve 2 milyar USD tutarındaki ihracat girdisiyle ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak olan bu yatırımımız son hızla devam etmektedir. Hyundai olarak Türkiye ve Avrupa’da önemli satış başarısı yakaladığımız bir diğer SUV modelimiz olan ix35 ise, bugün bambaşka bir şekilde karşımızda. Paris Fuarı’ndan sonra ilk kez İstanbul Autoshow’da gördüğümüz bu aracımızın kalbinde bildiğimiz konvansiyonel içten yanmalı motor yerine yakıt hücreleri yatıyor. Bu ix35 Fuel Cell, hidrojenle çalışıyor. Hidrojen, havadaki oksijenle tepkimeye girip bu yakıt hücreleri sayesinde elektrik enerjisi üretiliyor ve egzozundan sadece su buharı açığa çıkıyor. Hem de bilinen elektrikli araçlardan farklı olarak ix35 Fuel Cell tek dolumla tam 588 km yol yapabiliyor” yorumlarını yaptı.

ÇOK OKUNANLAR