GÜNDEM › Hyundai’den Autoshow’da iki önemli yenilik...

Hyundai’den Autoshow’da iki önemli yenilik...

19 Mayıs 2015 / 22:48 Güney Koreli üretici İstanbul Autoshow’da iki yeni modelinin Türkiye tanıtımını gerçekleştirecek

Hyundai’den Autoshow’da iki önemli yenilik...

Türkiye’de üretilerek 40’tan fazla ülkeye “Made in Turkey” damgasıyla ihraç edilecek Hyundai i20 Coupe ve SUV sınıfında firmayı temsil edecek olan Yeni Tucson, Hyundai standının yıldızları olacak.

Markanın yeni tasarım felsefesi “Fluidic Sculpture 2.0”ın B segmentindeki üyesi olan yeni i20’nin tamamen farklı bir versiyonu olan i20 Coupe, üst düzey donanım seçenekleri, geniş kabini, yüksek kalitesi ve teknolojisiyle segmentine farklı bir bakış açısı getirecek. i20 Coupe, geriye doğru uzatılmış ön farlarıyla dikkat çekerken, aracın burnundaki karakteristik çizgiler, beş kapılı versiyondan tamamen farklı bir tasarıma sahip. Otomobilin akıcı ve dinamik hatları arka kısma kadar uzanarak Coupe’ye şık bir görünüm kazandırıyor.

Avrupa’da her geçen yıl artış gösteren SUV pazarına Hyundai'nin en son teknoloji ışığında geliştirdiği tasarım harikası Tucson da katılmış ve ilk kez Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmıştı. Türkiye’de ilk kez sergilenecek olan Yeni Tucson ile birlikte SUV pazarını hareketlendirmeyi planlayan Hyundai, müşterilerine daha cesur ve daha estetik bir tasarım anlayışı sunuyor. Markanın yeni elçisi, harika bir tasarımla daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflerken aynı zamanda gelişmiş teknolojileri sayesinde de üstün konfor ve rahatlık sağlamayı vaat ediyor.

Yeni i20 Coupe ve yeni Tucson’un haricinde, Hyundai’nin gelecekteki tasarımları ve teknolojileri hakkında ipuçları veren Fuel Cell yakıt hücreli elektrikli motora sahip Intrado konsepti de ziyaretçilerin karşısına çıkacak. Güncel modellerin de yer alacağı Hyundai standı, İstanbul Auto Show 2015’te 2.Salon’da yer alacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR