SEKTÖREL › Hyundai ödüller almaya devam ediyor

Hyundai ödüller almaya devam ediyor

11 Ağustos 2012 / 12:12 Hyundai'nin i30 modeli ve i-oniq konsepti, bu yıl ikincisi düzenlenen Automotive Brand Contest’te ödüle layık görüldü

Hyundai ödüller almaya devam ediyor
Bu yıl Alman Tasarım Konseyi tarafından ikincisi organize edilen  Automotive Brand Contest’te (Otomotiv Markaları Yarışması) Hyundai’nin yeni yıldızı i30 “En İyi İç Mekan” ve “En İyi Dış Tasarım” ödüllerini alırken Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan i-oniq ise “En İyi Konsept” kategorisinde tasarım ödülüne layık görüldü.

Hyundai Motor Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO'su Allan Rushforth, “Alman Tasarım Konseyi tarafından onaylanan bu ödüller, tasarım açısından Hyundai’nin son yıllarda gösterdiği gelişiminin başka bir kanıtı. Dizayn olarak akıcı tasarım felsefesiyle şekillenen modellerimiz, markamızın gelişimini desteklemiş ve başarımızı perçinlemiştir. Ayrıca modellerimizin duygusal anlamda da etkiler bırakacağını biliyoruz. Model yelpazemizde Avrupalı müşterilerimizin istek ve arzularına fazlasıyla karşılık verebilecek en güzel örnek şüphesiz yeni nesil i30’dur” yorumunu yaptı.

Hyundai, 2011 yılında birincisi düzenlenen yarışmada da yine Avrupalı tüketici için Avrupa’da hazırlanan i40 Wagon ile “En İyi Dış Tasarım” ödülünü kazanmıştı. Automotive Brand Contest tarafından ödül kazanan tüm modeller, bağımsız uzmanlar tarafından bir panelde seçiliyor. Jüri üyeleri, otomotiv tasarımcıları, gazeteciler, akademisyenler ve CEO’lardan oluşuyor.

ÇOK OKUNANLAR