SEKTÖREL › Hyundai ix35'e 'Akıllı Park Asistanı'

Hyundai ix35'e 'Akıllı Park Asistanı'

04 Şubat 2012 / 03:47 Hyundai'nin kompakt SUV modeli ix35, zengin donanım listesine yeni bir özellik ekledi

Hyundai ix35'e 'Akıllı Park Asistanı'
Park esnasında büyük kolaylık sağlayan “Akıllı Park Asistanı”, artık Hyundai ix35’in Style Plus donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor. Ön park sensörüyle birlikte alınan Akıllı Park Asistanı, otomobilin hem manuel şanzımanlı 1.6 litrelik benzinli hem de otomatik şanzımanlı 2-litre turbodizel versiyonlarında yer alıyor.

Sürücü, aracını park etmek istediğinde basit bir tuşla devreye giren bu sistem, otomobilin hem sürücü hem de yolcu tarafına park edebilmesine imkan tanıyor. Ön ve arkadaki sensörleri sayesinde uygun park yeri bulduğunda sesli ve görüntülü uyarı veren Hyundai ix35, daha sonra sürücüye ileri ve geri manevra yapmasını bildiriyor. Park esnasındaki direksiyon manevraları otomatik olarak araç tarafından kontrol ediliyor.

Türkiye’de 2010 yılının Mart ayında satışına başlanan Hyundai ix35’te, iki motor seçeneğiyle birlikte Style ve Style Plus donanım seviyesi tercih edilebiliyor. Akıllı Park Asistanı’nın sunulduğu Style Plus donanımında geri görüş kamerası, ön ve arkada ısıtmalı deri koltuklar ve panoramik sunroof gibi birçok donanım alınabiliyor. Hyundai ix35’in fiyatları, motor ve donanım alternatiflerine göre 56.800 TL ile 107.200 TL arasında değişiyor.

ÇOK OKUNANLAR