SEKTÖREL › Hyundai i40'ın güvenliğine 'Altın Madalya'

Hyundai i40'ın güvenliğine 'Altın Madalya'

10 Kasım 2011 / 21:09 Hyundai'nin yeni modeli i40, Avrupa'da en iyi ve en güvenli gövdeye sahip araç seçildi

Hyundai i40'ın güvenliğine 'Altın Madalya'
Euro NCAP’in çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Hyundai i40, bu kez de Automotive Circle International’ın 2011 Yılı için düzenlediği “EuroCarBody” yarışmasında Altın Madalya ile onurlandırıldı.

Avrupa’nın en önde gelen tedarikçileri ve üreticilerinin oluşturduğu Automotive Circle International’a bağlı bulunan 500’den fazla dünya çapında üyenin oylarıyla birinci seçilen i40’ın en kapsamlı mühendisliğe, en gelişmiş materyallere, en etkin üretime ve en üstün güvenliğe sahip olarak bu ödülü kazandığı belirtildi. Bu yılki ödül için aday gösterilen 9 farklı Avrupalı ve Japon otomobili geride bırakan i40 sayesinde Hyundai de ilk kez katıldığı yarışmadan birinci ayrıldı ve bu ödülü alan ilk Uzakdoğulu üretici oldu. Yüksek dayanımlı ve ultra-hafif çelik gövdesi sayesinde kaza anında yolcuları en üst seviyede koruyan i40, toplamda 50 puan üstünden 37,98 puan alarak, yarışmanın şu ana kadarki en yüksek notunu da elde etmiş oldu.

Hyundai i40’ın kazandığı bu prestijli ödül ile ilgili Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Allan Rushforth şunları söyledi: “EuroCarBody’de Altın Madalya’yı kazanarak, Hyundai müşterilerine en üst seviyede güvenlik sunduğumuzu bir kez daha ispatladık. Kısa bir süre önce Euro NCAP’ten aldığımız 5 yıldız ile birlikte güvenlik ve teknoloji alanlarında pazarın lideri konumundayız. Yolcuların güvenliğini ve araçlarımızın performansını artırmaya yönelik çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz”.

ÇOK OKUNANLAR