YENİ MODELLER › Hyundai i40

Hyundai i40

20 Şubat 2011 / 02:24 Hyundai'nin Avrupa için üretilen ilk D segmenti modeli olan i40, station gövde tipiyle gün ışığına çıkıyor

Hyundai i40
Hyundai, 'yeni yaklaşım, yeni olanaklar' sloganıyla yeni bir yola giriyor. Bu yolda, yeni slogana uygun olarak geliştirilmiş pekçok yeni modelle karşılaşacağız. Bunlardan biri olan i40, son derece dinamik görünen station gövde tipiyle Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek.

Markanın yeni 'i' Serisi modelleriyle benzer bir yüz ifadesine sahip olan i40, Almanya’nın Rüsselsheim kentindeki Ar-Ge merkezinde geliştirilmiş. Otomobilin altıgen ızgarası,damla formlu modern farları, tamponundaki büyük hava girişleri ve kısa motor kaputu Hyundai’nin yeni tasarım çizgisinden karakteristik öğeler içeriyor. Aracın ön çamurlukları şaşırtıcı derecede küçük tutulurken, yüksek omuz çizgisi otomobile güçlü bir görünüm kazandırmış. Arka bölümdeyse iri LED stoplar dikkat çekiyor. Geniş bir iç mekan vaat eden i40, ısıtmalı direksiyon simidi, ısıtmalı ön ve arka koltuklar, buğuyu tespit edip otomatik olarak temizleyen aktif buğu temizleme sistemi gibi özelliklere de sahip.

1.7 litrelik dizel motorunun CO2 seviyesi 113 gr/km olarak belirtilen Hyundai i40'ın sedan bir versiyonunun yakın gelecekte detaylı olarak tanıtılması muhtemel görünüyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR