YENİ MODELLER › Hyundai Genesis (makyaj)

Hyundai Genesis (makyaj)

13 Şubat 2011 / 13:25 Güney Koreli üretici Hyundai, en değerli modeli olan Genesis’i makyajlayarak imajını tazeliyor

Hyundai Genesis (makyaj)
Hyundai’nin bir süre önce ülkemizde de satışına başlanan lüks sınıf temsilcisi Genesis, yeni haliyle rakiplerine göz dağı veriyor. Amerika pazarı düşünülerek geliştirilen otomobilin artık güçlü bir versiyonu da var. R-Spec versiyonunda sunulan 5038 cc hacmindeki yeni V8 motor, Genesis’in en güçlü ünitesi konumunda. 429 bg güç ve  511 Mm tork değerlerine sahip olan motorun, 8 ileri Shiftronic şanzımanla birlikte akıcı ve hızlı sürüşler  sunduğu iddia ediliyor. Şanzımanda, süspansiyonlarda ve direksiyon sisteminde ayrıca performansa uygun bazı ayarlamalar da yapılmış.R-spec Genesis’ler sadece 3 farklı renk seçeneğine sahip olacak. 19 inç büyüklüğündeki şık jantlar ve Michelin Pilot Sport PS2 performans lastikleriyse otomobilin performansı hakkında ipuçları veriyor.

Genesis’in bütün versiyonlarında artık LED sistemine sahip ön farlar ve stoplar sunuluyor. İç mekandaysa kayda değer bir yenilik yok. En büyük yenilikse ülkemizde de satılan 3.8 litre V6 ünitenin %15’lik güç artışıyla artık 333 beygir üretiyor olması. Ayrıca yeni Shiftronic 8 ileri şanzımanla yakıt tüketiminde de tutumluluk hedeflenmiş. 4.6 litre V8 motorsa artık 385 bg güç üretiyor.

Özellikle 3.8 ve 4.6 litrelik motorlara sahip versiyonlarda süspansiyon sisteminde yapılan geliştirmelerle otomobilin yola tutunma kabiliyeti arttırılmış.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR