SEKTÖREL › Hyundai 'en kaliteli marka' seçildi

Hyundai 'en kaliteli marka' seçildi

31 Aralık 2011 / 14:43 AutoBild tarafından belirlenen kalite raporunun birincisi 2011'de de Hyundai oldu

Hyundai 'en kaliteli marka' seçildi
Dünyanın en hızlı büyüyen otomotiv markası Hyundai’ye bir ödül de Almanya’dan geldi. Almanya’nın seçkin yayın kuruluşlarından biri olan AutoBild tarafından Almanya’daki otomobil kullanıcılarının oyları ile belirlenen kalite raporunda Hyundai liderliğini korudu ve geçen yılın ardından 2011 yılının da birincisi seçildi. İkinci defa arka arkaya aynı ödüle hak kazanan Hyundai’nin birinciliği, oylamaya katılan 8.610 otomobil kullanıcısı ve TÜV kuruluşunun 7,5 milyon araçlık arıza kaydı raporlarıyla tescillendi.

Hyundai Motor Avrupa Başkanı Allan Rushforth, kazanılan başarı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kalite konusunda örnek teşkil eden markalar karşısında başarımızı ikinci yılda da devam ettirdik. Geçtiğimiz yıla oranla almış olduğumuz puanı yükseltmemiz bizim için ikinci bir başarıdır. Kalite, Hyundai markasının sürdürdüğü faaliyetlerin merkezinde yer alıyor. Her konuda elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi Avrupa’da da büyümesini sürdüren Hyundai, 1 Ocak itibariyle Avrupa Otomotiv Üreticileri Derneği üyesi oluyor. Otomobil, otobüs ve kamyon üreticisi 17 üyesi bulunan dernek, Hyundai’nin üyeliğini 2011 yılı haziran ayında onaylamıştı.

ÇOK OKUNANLAR