SEKTÖREL › HYbrid4 teknolojisine ödül...

HYbrid4 teknolojisine ödül...

17 Kasım 2011 / 02:09 PSA Grubu'nun HYbrid4 teknolojisi Almanya’nın prestijli 'Goldenes Lenkrad' ödülünü aldı

HYbrid4 teknolojisine ödül...
Avrupa’daki en önemli ödüllerden biri olan Goldenes Lenkrad “Altın Direksiyon” ödülleri çerçevesinde 'Çevre Ödülü', dünyada ilk defa PSA Grubu tarafından geliştirilen HYbrid4 dizel hibrit teknolojisine verildi. Auto Bild ve Bild am Sonntag okuyucuları ile 15 ülkenin önde gelen uzmanlarından oluşan jüri, ortak noktası otomobilin çevre üzerindeki izini azaltma konusundaki önerisi veya katkısıyla yıla damgasını vuran 16 finalist proje  arasından bu teknolojiyi seçti.

Ödül, 9 Kasım’daki gala akşamı sırasında Markalar Direktörü Jean-Marc Gales’e verildi. Bu fırsatla, Jean-Marc Gales şu açıklamayı yaptı: “2010 yılında ödül alan elektrikli otomobilimiz Peugeot i0n’dan sonra arka arkaya ikinci sene bu ödülü almak büyük bir onur. Bu yeni Yeşil Direksiyon, PSA Grubu’nun CO2 emisyonlarını azaltmayı sağlayan teknolojilerdeki tarihi liderliğini kanıtlıyor. Hibrit dizel HYbrid4’ün, kendisinden önce HDi motor, Partikül filtresi veya geçen sene lansmanı yapılan  stop&start e-HDi teknolojimizin olduğu gibi hızla pazarda referans haline geleceğine kesinlikle inanıyorum.”

100 kilometrede 3,8 l için 200 bg’lik bir güç ve 99 gram CO2
HYbrid4 teknolojisinde, ön takımda standart olarak partikül filtresine sahip 120 kw’lik (163 bg) bir dizel motor, arka takımda dört çekişli bir şanzımana izin veren 27 kw’lik (37 bg) elektrikli bir motor bulunuyor.

ÇOK OKUNANLAR