SEKTÖREL › Honda'ya Euro NCAP Advanced Güvenlik Ödülü

Honda'ya Euro NCAP Advanced Güvenlik Ödülü

01 Şubat 2011 / 22:24 Honda, Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi (CMBS) ile Euro NCAP Advanced Ödülü'ne layık görüldü

Honda'ya Euro NCAP Advanced Güvenlik Ödülü
Honda'nın radar tabanlı güvenlik teknolojisi CMBS, Euro NCAP tarafından araştırmalarla kanıtlanmış avantajlar sunan en iyi güvenlik yeniliği olarak ödüllendirildi. Sürüş güvenliğini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Honda, Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi (CMBS) ile bu sene Paris Otomobil Fuarı'nda ilk kez verilen Euro NCAP Advanced Ödülü'nü almaya hak kazandı. Euro NCAP tarafından yapılan değerlendirmede Honda'nın sürüş güvenliğini iyileştirme çalışmaları ve çarpışma test merkezi övülürken, şirketin genel araç güvenliğine bağlılığına da dikkat çekildi.

Şehir içinde düşük hızlarda ve şehir dışında yüksek hızlarda çarpışma tehlikesiyle karşılaşıldığında sürücüyü uyarmak üzere tasarlanan Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi, radar tabanlı otomatik sistemiyla duran veya aynı yönde hareket eden araçlarla çarpışmaların engellenmesine yardımcı oluyor. Honda tarafından Avrupa topluluğu genelinde yapılan kaza istatistikleri çalışması; tüm otomobillerde CMBS donanımı bulunması halinde, her yıl 200 bin ile 250 bin arasında kazanın önlenebileceğini veya hafifletilebileceğini ortaya koyuyor.

Euro NCAP Advanced Ödül, satışta bulunan araçların donanımında mevcut olup değerlendirmeye katılmayan yeni güvenlik teknolojilerinin hızlı gelişimine tepki olarak yapılan bir Euro NCAP araştırması. Euro NCAP Advanced ister birinci derece, ister ikinci derece, isterse üçüncü derece olsun Euro NCAP testi yapılmış ve henüz mevcut yıldız derecelemesine sokulmamış otomobillerin bir donanımı olarak mevcut olması şartıyla test edilebilir bir güvenlik avantajı olan her teknik sisteme açık.

ÇOK OKUNANLAR