SEKTÖREL › Honda'nın motor gamı yenileniyor...

Honda'nın motor gamı yenileniyor...

04 Aralık 2011 / 13:24 Honda 'Earth Dreams' adını verdiği yeni motor gamını duyurdu. 1.6 litrelik dizel motor da planlar arasında!

Honda'nın motor gamı yenileniyor...
Honda,"Earth Dreams" adlı güncellenmiş motor gamını duyurdu. 660 cc, 1.3 litre, 1.5 litre, 1.8 litre, 2.0 litre, 2.4 litre ve 3.5 litrelik motorların nasibini alacağı güncellemelerin yanı sıra, yeni dört silindirli motorlar, DOHC (üstten çift eksantrik) ve direkt enjeksiyon teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Yeni motor ailesinin en güçlü versiyonu olan 3.5 litrelik V6 ünite, 310 bg güç ve 359 Nm tork üretiyor.

Honda dizel motorlarda da revizyona gidiyor. 2.2 litrelik emektar i-DTEC ünitenin yerini yeni 1.6 litrelik dizel motorun alması bekleniyor. Bu motor, ülkemizdeki vergilendirme sistemi açısından büyük bir öneme sahip. Şirket ayrıca B, C ve D sınıfı otomobilleri için sürüş zevkini verimlilikle birleştirecek yeni bir CVT şanzıman da geliştirmiş. Bunun yanısıra ilerleyen dönemlerde 3.5 litrelik V6 motorlu modellerde arka aksa yerleştirilecek 70 kW'lik elektrikli motorlar sayesinde hem dört tekerlekten çekiş sistemi hem de verimlilik hedefleniyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR