YENİ MODELLER › Honda Insight konsepti hazır

Honda Insight konsepti hazır

22 Aralık 2017 / 18:03 Insight Protype, Honda’nın yeni D segmenti temsilcisi hakkında önemli ipuçları taşıyor

Honda Insight konsepti hazır

Honda, 15 Ocak 2018’de kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda Insight prototipinin dünya lansmanını gerçekleştirecek. Model gamında Civic’in üzerinde konumlandırılacak olan Insight prototipi, Honda’nın dinamik tasarımlı yeni beş kişilik sedan modelinin habercisi olma özelliğini taşıyor. Honda’nın en güncel iki motorlu hibrit sistemiyle donatılacak olan yeni Honda Insight’ın, 2018 yılının yaz aylarında seri üretim hali ile tanıtılması hedefleniyor.

1999 yılında tanıttığı birinci nesil Insight ile ABD’nin ilk hibrit araç üreticisi olan Honda, optimize edilmiş aerodinamik yapıya ve hafif alüminyum gövdeye sahip bu modelde sunduğu teknoloji ile otomotiv endüstrisinde yeni bir dönemin kapısını aralamıştı. O dönemde 100 km’de 3.3 litrelik tüketim değeriyle ABD’de EPA onaylı en verimli benzinli araç olarak kabul edilen Insight, aynı zamanda Honda'nın Integrated Motor Assist (IMA) hibrid sistemini kullanan ilk modeli olma özelliğine de sahipti. 2009 yılında yeniden yollara çıkan ikinci nesli IMA sistemi ile en ulaşılabilir hibrit araçlardan biri olmayı başaran Insight, 5 kapılı ve 5 koltuklu tasarımı ile daha fazla yaşama alanı ve fonksiyonellik sunuyordu.

Honda’nın tamamen yenilediği ve önümüzdeki yıl yollara çıkaracağı yeni Honda Insight ise, geleneksel araç kullanıcılarının tüm beklentilerini karşılamayı başaran bir hibrit araç olarak öne çıkıyor. İlk iki nesilden farklı olarak yeni Honda Insight diğer kompakt hibrit araçlarla eşdeğer bir yakıt ekonomisi sunan Honda’nın yeni iki motorlu hibrit sistemi ile donatılıyor. Yeni Honda Insight; Civic, CR-V, Clarity Fuel Cell, Clarity Electric and Clarity Plug-in Hybrid de dahil olmak üzere Clarity ailesi ve 2018 yılı başlarında bayilerde yerini alacak olan Honda Accord Hybrid ile birlikte Honda'nın Greensburg, Indiana fabrikasında üretilecek.

ÇOK OKUNANLAR